Suriye'de Rus Uçağı Amerikan Silahıyla Düşürüldü

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Rus savaş uçağı Su-25’in Amerika tarafından teröristlere verilen silahlarla düşürüldüğünü bildirdi.

Rusya kaynaklarının bildirdiğine göre Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç bu konuda yaptığı açıklamada Rus Su-25 uçağının İdlip eyaletinde en-Nusra teröristlerince omuzda taşınabilen bir Amerikan yapımı uçak savar ile hedef alınarak düşürüldüğünü bildirdi.
 
Bu gibi silahların öyle kolay bir şekilde teröristlerce temin edilemeyeceğini ve bunun için çok güçlü ilişki ve iletişimin şart olduğunu ve bu durumun üzücü olduğunu belirten Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, bu durumdan daha önceden bilgi sahibi olduklarını ve Amerika'nın teröristlerle müdavim bir ilişki içinde olduğunu defalarca ilan ettiklerini bildirdiklerini söyledi.
 
Rus yetkilisi, Rusya devletinin bu meseleyi çok detaylı ele alacağını, Rus uçağının düşürülmesi ve pilotunun hunharca öldürülmesinin sorumlularını belirleyerek cezalandıracağını söyledi.
 
Rusya savunma bakanlığı da daha önce bir Rus Su-25 savaş uçağının Suriye'nin İdlib bölgesinde düşürüldüğünü ve pilotunun öldürüldüğünü doğrulamıştı.
 
       

Diğer Haberler