Ehlibeyt Muhipleri Her Zaman Tekfirin Karşısında Olmuştur

Irak Asaib Ehl-i Hak Hareketinin Genel Sekreteri; IŞİD terör örgütünün Şii ve Sünni Müslümanları birbirine düşürmeyi hedeflediğini vurguladı.

İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen “Ehlibeyt Muhipleri ve Tekfircilik Meselesi” konferansında konuşan Irak Asaib Ehl-i Hak Hareketinin Genel Sekreteri Şeyh Kays Haz’ali, Ehlibeyt muhiplerinin tekfirciler karşısında zafere ulaştığını belirterek; “İslam tarihinin başlangıcından bu zamana kadar Ehlibeyt muhipleri tekfirciler karısında durmuştur. Tıpkı İmam Ali(as)ın tekfirci olan Hariciler karşısında sergilediği duruş gibi” dedi.
 
IŞİD terör örgütünün Şii ve Sünni Müslümanları birbirine düşürmeyi hedeflediğini vurgulayan Şeyh Haz’ali; “Allah’ın iradesi ile bu hedeflerini hayata geçiremediler” ifadesini kullandı.
 
Haşdi Şabi’nin sadece Iraklı Şiilerden oluşmadığını ve Ehli Sünnet Müslümanlarının da bu hareketin içerisinde yer aldığını hatırlatan Şeyh Haz’ali, İslam İnkılabı Rehberi’nin “Ehlibeyt muhipleri ve tekfirciler” ayrımının önemli olduğunu belirterek; “Son birkaç günde IŞİD terör örgütünü tamamen Irak’tan temizledik” dedi.

Diğer Haberler