اوزگوندوز: ما با مقاومت کنندگان این امت در یک جبهه هستیم

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز در صحبت های خود برای هزاران نفر از افرادی که برای نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی گرد هم آمده بودند، اظهار داشت: "جنگ نیروی مقاومت در برابر ایالات متحده و اسرائیل هنوز هم ادامه دارد."

آتش همه جا هست؛ درست کنار ما، در شمال و جنوب ما، در همه جا. آیا ما از آن دسته افرادی هستیم که آتش را با آب خاموش کنیم و یا جزء آن دسته ایم که آن را با گاز شعله ورتر کنیم؟ یک روز باید به خاطر آن به تاریخ و به خدا در روز قیامت حساب پس بدهیم.

داعش در سوریه و عراق به اسرائیل خدمت می کند و هیچ کس نمی تواند با این مسئله مخالفت کند. در حال حاضر فرمانده داعش در بیمارستان اسرائیلی درمان می شود. خداوند او را از شفای خیر محروم کند. سلاح هایی که در اسرائیل و کشورهای غربی ساخته شده بودند، توسط نیروهای امنیتی عراق در مقر اسرائیل کشف شدند.

علاوه بر این، بسته های مواد غذایی که روی آن مهر عربستان سعودی خورده است، کشف و ضبط شد. نمی توانیم تصور کنیم که آن قاتلان کودکان و شریکان جرمشان با چه شدتی توسط خدا مجازات می شوند.

جابر بن عبد الله یکی از اصحاب برجسته حضرت محمد (ص) است که پدرش به اسلام گروید و به خاطر آن به شهادت رسید. خداوند روحش را قرین رحمت بگرداند. یک روز در دوران بنی امیه، سیلی آمد و کل منطقه را ویران کرد و قبر جابر گشوده شد. سبحان الله، پس از 40-30 سال، بدن مرده او هنوز تازه بود. هنگامی که مردم دستش را، که جراحتی بر آن بود، تکان دادند، شروع به خونریزی کرد. حتی گیاهان دارویی که او قبل از مرگش استفاده کرده بود، به برکت وجود این شهید هنوز تازه بود. آنها او را دوباره به خاک سپردند تا به آرامش ابدی برسد.

این، جایگاه جابر بن عبد الله، نخستین زائر اربعین است. پس از شهادت امام حسین (ع)، جابر به قتلگاه شهدا بازگشت و گفت: "به خدا سوگند که ما شریک اعمال نیک شما هستیم". عطیه، یکی از دوستان نزدیک جابر از او پرسید: "ای جابر ، چگونه ممکن است که ما شریک اعمال نیک آن شهدا باشیم؟ بدن آنها تکه تکه شد و آنها بسیار زجر کشیدند. زنان و دختران آنها به اسارت گرفته شدند. چطور ممکن است شرایط ما با آنها یکسان باشد؟''

جابر پاسخ داد: "من از پیامبر (ص) شنیدم کسانی که با اعمال یک جماعت موافقند، در کاری که آنها انجام داده اند شریک هستند. به همین ترتیب، من با آنچه که آن شهدا انجام داده اند موافق هستم و آرزو دارم که از آنها باشم".

خداوند بهترین ناظران است که قاتلان کودکان، تخریب کنندگان آثار اسلامی و نابودکنندگان ثروت امت اسلامی را می بیند. و مردم همواره شاهد آن هستند. علاوه بر این، قدرت های امپریالیستی و صهیونیستی نیز اذعان دارند که از داعش بهره می برند و کسانی که چنین کاری انجام می دهند، دشمنان ما هستند.

همراهان ما، یا به عبارت دیگر، بندگان آمریکا  و اسرائیل در حال کمک به دشمن هستند. قطعا، دشمنان آمریکا  و اسرائیل همیشه در برابر آنها می ایستند.

در خاورمیانه، جنگ بین نوکران اسرائیل و مقاومت کنندگان امت ادامه دارد. ما با مقاومت کنندگان در این امت در یک جبهه هستیم. خداوند نوکران آمریکا و اسرائیل را هرچه سریع تر از این امت دور کند.

ما در هفته گذشته دو تن از خلبانان و در این هفته یکی از هواپیماهایمان را از دست دادیم. اینجا هیچ جنگی نیست؛ ما در وضعیت صلح آمیز هستیم. خداوند کشور ما را از شر تمام بدی ها محافظت کند و روح شهدای راستین را قرین رحمت گرداند.

Diğer Haberler