اوزگوندوز: آثار اسلامی تخریب می شوند، چرا سکوت کرده اید؟

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با سخنرانی برای هزاران نفر از افرادی که برای نماز جمعه در مسجد هالکالی زینبیه جمع شده بودند به بررسی موضوع های مهمی پرداخت.

طی هفته گذشته رویدادهای مهمی در یمن صورت گرفت. از به قدرت رسیدن گروهی که نماینده پنجاه و پنج درصد از جمعیت هستند، جلوگیری شد. گروه مربوط به چهل و پنج درصد باقی مانده، تنها متعلق به یک دسته خاص نیست و دارای ایدئولوژی و ویژگی های متفاوتی هستند، و بسیاری از آنها از گروه اکثریت حمایت می کنند.

گروه اکثریت یک قانون اساسی را تبیین کردند که قبلا در مورد آن به توافق رسیده بودند. آنها علی عبدالله صالح، نخستین رئیس جمهور یمن را از پادشاهی عزل کردند و شخص دیگری را بر مسند قدرت نشاندند. بنابراین، قانون اساسی می توانست اعمال شود و ملت حق داشت در مورد مدیریت کشور نظر دهد. با این حال، این اتفاق نیفتاد و یک انقلاب جدید باید شکل می گرفت. رئيس جمهور و دولت استعفا دادند و در عدن، پایتخت سابق یمن جنوبی مستقر شدند.

و برقرارکنندگان دموکراسی کنترل این موضوع را به پادشاهان عربستان و قطر سپردند. سفارتخانه های ایالات متحده آمریکا، عربستان و قطر به عدن منتقل شدند و واضح است که آنها چقدر در مورد دموکراسی جدی هستند. این دو کشور مشکل آفرینان کل جغرافیای اسلام هستند. آنها از تروریست ها حمایت کردند و علیه کشورهای اسلامی عمل کردند و آثار اسلامی را از آفریقا تا خاورمیانه به نابودی کشاندند.

در هفته گذشته، آنها مساجد و کلیساهای قدیمی را در موصل به آتش کشیدند. آثار بزرگی که متعلق به هفت هزار سال پیش بود نیز در این موزه نابود شد.

هشت هزار نسخه خطی گرانبها سوزانده شدند که حتی به شیعیان تعلق نداشتند. این هیولاهای وحشی به نام اسلام، آثار اسلامی را ویران می کنند. کسانی که به آنها کمک می کنند و پشتیبان شان هستند، از انسانیت، دین و مذهب خود خجالت نمی کشند؟ در کدام مذهب، امام به آنها اجازه انجام چنین کاری را می دهد؟ حتی خوارج به اندازه این ها وحشی نبودند.

آنها هرکاری که ما فکر می کردیم غیرممکن است را در حق مسلمانان انجام دادند و ما فقط سکوت می کنیم. این افراد به اصطلاح (مذهبی) که الله اکبر می گویند و محاسن می گذارند، بیشتر از هر فرد دیگری به جهان اسلام صدمه می زنند.

شهرهایی که آنها در سوریه و عراق سوزاندند، هم جمعیت سنی داشتند و هم شیعه. با این حال، برخی از افراد متعصب تصور می کنند که آنها شهرهای شیعه نشین بودند و برای همین هیچ کاری برای کمک به آنها نمی کنند. حملات تروریستی، کشورهایی مانند مصر، لیبی و سومالی را که شیعه نیستند نیز تبدیل به جهنم کرده است.

بی تردید، ایدئولوژی ما شبیه این افراد متعصب نیست، چرا که همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی برادر هستند. آیا ما باید زمانی که آنها کشته می شوند یا آثار اسلامی نابود می شوند، خوشحال باشیم؟ "مسجد شیعه در پاکستان مورد حمله قرار گرفت. مسجد شیعه؟! " چیزی به عنوان مسجد شیعه یا مسجد سنی وجود ندارد، زیرا مسجد، مسجد است، اما متعصبان هنوز این مسئله را نمی دانند. " قرآن شیعه را آتش زدند؟!" آیا قرآن به طور مجزا به شیعه و سنی اختصاص دارد؟ این امر واقعا ما را از داخل از بین می برد.

خداوند جهان اسلام و کشور ما را از شر دشمنان بد، دوستان دروغین و مدیران متقلب محافظت کند و هرگز اجازه ندهد کشورمان دچار چنین مسائلی بشود.

خداوند به نیروهای امنیتی و مسلح مان کمک کند تا از ما به بهترین نحوی که می توانند محافظت کنند.

 

Diğer Haberler