اوزگوندوز: شما از پادشاه عربستان سعودی توقع دموکراسی دارید؟

رهبر شیعیان ترکیه در سخنرانی خود برای هزاران نفر از افرادی که در نماز جمعه در مسجد هالکالی زینبیه شرکت کرده بودند، نظرها را به دورویی غرب جلب کرد.

همانطور که می دانید، دوستان غربی ما دارند در مورد دموکراسی همانند پیامبران رفتار می کنند، اما در واقع، دروغ می گویند. آنها افراد دورویی هستند. مردم یمن انقلابی را رقم زدند و دیکتاتور را سرنگون کردند. مردم آنجا این کار را انجام دادند؛ هیچ کودتای نظامی در آنجا رخ نداد. قدرتمندترین گروه که فقط 55% از یمنی ها را تشکیل می دهند، ابتکار عمل را در دست گرفت. اما بقیه 45٪ متعلق به یک گروه نیستند بلکه به گروه های مختلف تعلق دارند.

در این انقلاب، اکثریت غالب، ابتکار عمل را در دست گرفت و گروه های دیگر را کنار نگذاشت. آنها حتی اهمیتی ندادند که گروه های دیگر راست گرا بودند و یا چپ گرا. در مقابل، اکثریت غالب پیشنهاد کردند که "هر کس می تواند نماینده خود را به شرط عدم تروریست بودن، داشته باشد تا بتوانیم مجلس 551 نفره مان را برپا کنیم. ما همچنین نمی خواهیم در انتخابات ریاست جمهوری هم تنها باشیم. ما همکارانی را لازم داریم و از آنها خواهیم خواست که مجلس موسسان را تشکیل دهند. پس از آن، انتخاباتی را برگزار خواهیم کرد و نتیجه آن انتخابات را خواهیم پذیرفت. "آیا این دموکراسی نیست؟ پس غرب در مورد آن ها چه می گوید؟ آنها می گویند "بگذارید عربستان سعودی در این مسئله دخالت کند".

در امریکا نیز، کم کم به این موضوع فکر می کنند که تروریست ها از کجا آمده اند. امریکا در ظاهر تروریست ها را بمباران می کند، اما کمک هایش در دست داعشی ها فرود می آید. غرب می گوید: "عربستان سعودی که تروریست ها را تولید می کند، باید به موضوع یمن رسیدگی کند و هر کسی را که عربستان بخواهد، ما هم او را می خواهیم." ظاهرا آنها خواسته پادشاه سعودی را به آنچه که مردم یمن می خواهند، ترجیح می دهند. همچنین، در بحرین، تانک های سعودی، با ویران کردن خانه هایشان، آنها را سرکوب می کنند.

آنها برای ما دموکراسی نمی خواهند؛ آنها برای ما دیکتاتورهایی را می خواهند که بندگان خود و اربابان ما باشند.

آخرین بیانیه آنها، گواهی بر این امر است. آنها می گویند که هر آنچه را که پادشاه عربستان تایید کند، آنها تصویب خواهند کرد . به زودی پادشاه عربستان یاران خود را انتخاب می کند و با پادشاهان بحرین، قطر و کویت دور هم جمع می شوند. بگذارید ببینیم که از نظر آنها بهترین فرد برای یمن چه کسی است.

غرب دستور می دهد و آنها بندگان غرب هستند و مسلمانان را لعنت می کنند. خداوند مسلمانان را از شر این گمراهان نجات دهد. چه چیز دیگری می توانم بگویم؟ خداوند به مسلمانان خرد، ایمان و شعور درک مطالب را عطا کند.

کسی که با دوستداران علی دشمنی دارد، دشمن علی است

برخی از مردم همه اینها را کنار می گذارند و فقط با شیعیان مشکل دارند، انگار که شیعیان باعث و بانی تمام مشکلات ترکیه هستند. ترکیه 35 سال درگیر خونریزی بوده است و گویی که شیعیان دلیل این مسئله هستند. من چه باید بگویم؟ آنها می گویند عدالت خدا آرام عمل می کند اما کوبنده است. شیعه شما را چه کار کرده است؟ دلیل خصومت شما چیست؟ آنها می گویند عجم، یعنی شما عرب هستید؟ بله، ما عجم هستیم، عرب نیستیم. آیا شما خودتان را عرب می دانید؟ آیا شما تایید می کنید که از نسل آل سعود هستید؟ هر کسی که عرب نباشد، عجم است. اگر شما عجم نیستید، پس لابد چیز دیگری هستید.

کسانی که نسبت به علی دشمنی دارند را می توان از خصومتشان با دوستداران علی شناخت. پیامبر ما می گوید: " کسانی که نسبت به علی دشمنی دارند، ولد زنا هستند"؛ این مطلب در کتاب های منبع خودتان هم نوشته شده است و پیامبر (ص) در ادامه می فرماید: "کسانی را که علی را دوست دارند، گرامی بدارید، برای این که آنها بالفطره پاک به دنیا آمده اند." الحمد لله. خداوند عشق علی را در دلهای ما نگه دارد. در روز قیامت خواهیم دید. بین ما و روز قیامت فقط یک نفس فاصله هست. خداوند کسانی را که سعی دارند با آشوب به پا کردن میان شیعه و سنی، ترک و کرد و عرب و عجم، به مسلمانان آسیب برسانند، نابود کند. شما از یک طرف، ادعا می کنید که مخالف داعش هستید اما از سوی دیگر، حرفهای آنها را به کار می برید.

خداوند تمام جهان اسلام و جامعه ما را از شر شیطان و دوستان دروغین نجات دهد و به ما کمک کند تا وحدت خود را حفظ کنیم. آنچه که ما دیروز گفتیم، امروز اتفاق افتاده است و آنچه که امروز می گوییم، فردا به حقیقت می پیوندند. جهان در دست اشرار، ستمگران و منافقان نخواهد ماند. ما صاحب خودمان را داریم و انشاءالله خداوند در فرجش تعجیل کند و  افتخار رضایتمندی او را نصیب ما کند و او را از ما راضی گرداند.

Diğer Haberler