اوزگوندوز: حزب الله جامعه ی صالحان است

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با خطاب قرار دادن هزاران نفر که برای نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی گرد هم آمده بودند، مسائل مهمی را بررسی کرد.

شیخ علی سلمان : "اگر مردم کشورم آزاد شوند، من حاضرم حبس ابد را بپذیرم."

شیخ علی سلمان رهبر حزب الوفاق است که بیشترین تعداد طرفداران را در بحرین دارد. وی تنها به دلیل اینکه خواستار آزادی و دموکراسی برای مردم کشورش بود، به زندان افتاد. بی تردید دنیا هم می داند که این مسئله عقلانی نیست و حتی جوامع غربی هم این امر را یک رفتار غیرمنطقی می دانند. شما نمی توانید یک نفر را فقط به خاطر این که خواهان آزادی و دموکراسی برای مردمش بوده است، زندانی کنید. شیخ علی سلمان می گوید: "اگر مردم کشورم آزاد شوند، من حاضرم حبس ابد را بپذیرم." انشالله که خدا او و مردمش را از اسارت رهای بخشد.

تقاضای حوثی ها نادرست نیست، یک امر مسلم است

در یمن هم حوثی ها تقاضای آزادی دارند. چرا نسبت به آزادی آنها کینه دارید؟ گناهشان چیست که با آنها اینطور رفتار می شود؟ چه حیف که با کسانی که معاویه را با لقب مقدس خطاب نمی کنند این گونه برخورد می شود. حتی با وجود اینکه حوثی ها با دولت توافق کرده اند و به تفاهم رسیده اند، رئیس جمهور استعفا داد و رفت تا برای آنها مشکلات بیشتری ایجاد کند. و حوثی ها همچنان می گویند که "ما حضور داریم و دولت یک طرفه نمی خواهیم". تک تک افراد این کشور در بخش های مختلف دولت و در بروکراسی فعالیت خواهند داشت، و ما این کشور را با هم اداره خواهیم کرد. این جا مملکت ماست." به نظر من هیج حرف نامربوطی در این سخنان وجود ندارد؛ برعکس، به نظرم صحبت بسیار به جایی ست.

افراد آگاه باید بلافاصله اعدام آیت الله نمر را متوقف کنند

آیت الله نمر نیز به شدت توسط دولت سعودی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به کما رفت؛ فقط به این دلیل که خواهان برابری، آزادی و دموکراسی برای مردم کشورش بود. وی به محض این که از حالت کما بیرون آمد، به اعدام محکوم شد. امیدوارم به کمک افراد آگاهی که با این هدف در جهان و کشورمان پیش قدم شده اند، این حکم اعدام به زودی لغو شود. انشالله که خداوند آیت الله نمر را آزاد کند.

حزب الله جامعه ی صالحان است

اسرائیل شش تن از افراد حزب الله را به شهادت رساند. اجازه بدهید نکته ای را بگویم که خیلی از شما بیشتر اوقات استفاده می کنید: "خدا شهدای ما را بزرگ بدارد." در واقع، شهدا از قبل، بزرگ داشته شده اند. هرکسی که بخواهد به حزب الله ملحق شود، به همین سادگی پذیرفته نمی شود، برای اینکه هرکسی نمی تواند سرباز حزب الله باشد. اگر شما شایستگی نام حزب الله را نداشته باشید، به شما اجازه نمی دهند که بروید و به آنها ملحق بشوید. آنها اجازه نمی دهند که قاتلان بچه ها، جنایتکاران و منحرفان به آنها بپیوندند. برای این که جزئی از ارتش آنها بشوید باید تقوای خالص داشته باشید. آنها کسانی را می خواهند که خواسته ی خداوند را به قضاوت و نفس خودشان ترجیح دهند.

تمام سربازان حزب الله ارزشمند و مهم هستند. به علاوه هرگز پایانی برایشان نیست. با این حال، وقتی صهیونیست ها  امام موسی صدر را به قتل رساندند گمان می کردند که شیعه در لبنان فروپاشیده خواهد شد. همانطور که هم اکنون ملاحظه می کنید، کسانی که بعد از او (امام موسی صدر) آمده اند، هرگز ناکارآمد نبوده اند. در حقیقت، مشکلاتی را برای صهیونیسم و امپریالیسم ایجاد کرده اند. حتی اگر رهبرانی مانند سید عباس موسوی و یا سید حسن نصرالله کشته بشوند، افراد دیگری جایگزین آنها می شوند. این سازمان آنقدر بزرگ است که تمام افراد آن برجسته هستند.

با گفتن این که ما سربازان مهمی را از دست داده ایم، دشمن را خوشحال نکنید. یک کلمه می خوام بگویم: هنگامی که حزب الله در سال 1982 تشکیل شد، توانست قدرت های شکست ناپذیر دنیا (آمریکا، اسرائیل، فرانسه و ایتالیا) را از لبنان بیرون کند. شکر خدا هم اکنون حزب الله سربازان خیلی بیشتری دارد. بنابراین، حزب الله می تواند افراد دیگری را جایگزین این شهیدان کند حتی اگر شش هزار نفر باشند، نه شش نفر. خب پس کی این اتفاق می افتد؟ این مسئله هنگامی که اسرائیل بخواهد اتفاق نمی افتد. اسرائیل برای حزب الله دام هایی طراحی می کند و قصد دارد که مسلمانان را به جان هم بیاندازد و از طرف دیگر، تروریست های داعش را به لبنان بکشاند. این چیزی است که سرویس های اطلاعاتی برملا کرده اند.

حالا سربازان اسرائیلی از حزب الله می ترسند و شکست را می پذیرند. اما در مورد شهدای حزب الله، بی تردید خدا انتقام آنها را خواهد گرفت.

ما از شیعه بودن هراسی نداریم، بلکه از این می ترسیم که نتوانیم شیعه باشیم

یک روز که داشتم تلویزیون می دیدم، شبکه ای را دیدم که در آن، فردی آشکارا دولت را با نظراتش خطاب قرار داده بود و این جمله را گفت: "اسلام بین شیعه ها و وهابیت گیر کرده است."

وقتی به ریشه آنها نگاه می کنیم، می بینیم که وهابیت و داعش یک موجود نوظهور است اما شیعه از زمان پیامبر وجود داشته است؛ شیعه و پیامبر (ص) همراه هم بوده اند. در شیعه مسئله نژاد و نسب مطرح نیست. درجه و جایگاهی است که به دست می آید، درست مانند یک مسلمان واقعی و مومن بودن. در روزقیامت، حضرت محمد (ص) دست مبارکش را بر روی شانه ی علی (ع) می گذارد و می گوید : "کسانی به آرامش می رسند، علی و شیعیان او هستند." خواه حسود باشید یا غصه دار، این اتفاقی ست که به گفته خداوند و رسولش خواهد افتاد. ما به شیعه بودنمان افتخار می کنیم. باشد که خداوند همه ما را شیعه بدارد.

ما از شیعه بودن ناراحت نیستیم، بلکه از این ناراحتیم که نتوانیم شیعه باشیم. امیدوارم که دست کم بتوانیم پیرو شیعیان باشیم. سلمان فارسی، ابوذر غفاری، حسن و حسین نمونه های برجسته ی شیعه هستند. بنابراین، شما چه کسی هستید که شیعه را بدنام می کنید؟ جرات ندارید که بگویید اسلام بین شیعه ها و وهابیت گیر نکرده است، اما بین معاویه و یزید گیر کرده است؛ بین معاویه و کسانی که منصوب به معاویه هستند.

وهابیت فرزند نامشروع انگلیسی هایی ست که همین دیروز قصد داشتند عثمانی را ویران کنند. و امروز به خودتان اجازه می دهید که مورد استفاده وهابی ها قرار بگیرید. چه حیف! از خودتان خجالت بکشید!

خداوند مسلمانان دنیا و کشور عزیزم را از شر دوست نادان و دشمن شرور حفظ کند.

 

Diğer Haberler