اوزگوندوز: داعش دشمن مشترک شیعه و سنی است.

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با صحبت در میان هزاران نفر از افرادی که برای نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی جمع شده بودند، به بررسی مسائل مهم روز پرداخت.

قضات چاپلوس در مصر، به منظور به دست آوردن تمجید دولت، شاخه سیاسی حماس را همچون شاخه نظامی آن، تروریست قلمداد کردند. با این حال، دولت مصر با رد این مسئله اظهار داشت که "حماس از مردمش محافظت می کند". یقینا دولت مصر کار درستی را انجام داد و ما نگرش آنها را نسبت به این مسئله تحسین می کنیم.

 

بوکو حرام ("آموزش غربی ممنوع است")، یک جنبش تروریستی اسلامی است که در آفریقا درگیری و خونریزی به راه انداخته است و از داعش اطاعت می کند و در حال حاضر یکی از آنها شده است. این دو گروه تروریستی نقاط مشترک زیادی دارند. آنها هر دو در شرارت یکسان هستند و هر کسی را که از آنها اطاعت نمی کند، می کشند، بدون در نظر گرفتن این که زن است یا مرد، پیر است یا جوان و مسلمان است یا غیرمسلمان. به عبارت دیگر، این گروه های تروریستی مثل هم هستند. بوکو حرام تمام آثار اسلامی را در آفریقا از بین می برد و داعش همین کار را در اینجا انجام می دهد.

 

آنها بیش از 8 هزار نسخه قدیمی خطی ارزشمند و آثاری را که همه از منابع اهل سنت بودند، سوزاندند. به تازگی 1500 عدد دیگر را نیز آتش زدند. آنها با علم و دانش مخالف هستند.

 

آنها آثار و شهرهای تاریخی مربوط به هزاران سال پیش را که متعلق به مسلمانان بوده است نابود کرده اند. همه این اتفاق ها در موصل رخ می دهد و زمانی که داعش وارد آن منطقه شد و در آنجا ساکن شد مردم موصل حتی مقاومت نکردند، انگار که اتفاق خوبی افتاده است... این آثار تاریخی از گاز هم با ارزش تر هستند چرا که دیگر برنمی گردند. متاسفانه، تمام آنها سوخت و از بین رفت.

 

اگرچه این فرماندهان صدام بودند که بعد از اشغال موصل به تروریست ها کمک کردند، اما آنها را با گلوله کشتند؛ برای این که آنها حتی به فرماندهان صدام هم رحم نمی کنند.

 

دیروز یک زن را سوزاندند، می دانید دلیلش چه بود؟ این بود که او هیچ پولی نداشت که به آنها بدهد. آنها هر روز یک قتل تازه مرتکب می شوند.

 

آمریکا برای این که با داعش در یک صف قرار نگیرد و به دلیل این که سربازان مسیحی همراه با مسلمانان توسط داعش کشته شدند، گفت: '' ما آنها را به عنوان تروریست در نظر می گیریم".

 

ساختاری به نام نیروهای ائتلاف ایجاد شدند تا داعش را از بین ببرند اما نه تنها از بین نرفتند، بلکه حتی خراشی هم به آنها وارد نشد. در مقابل، آنها با سلاح های مدرن از طریق هواپیما تجهیز شدند. عکس هایشان در مطبوعات ما هم پخش شد.

هواپیماهای ائتلاف که به داعش آسیبی نرساندند، دیروز ارتش عراق را بمباران کردند، درست هنگامی که فهمیدند که آنها دارند داعش را از بین می برند. و در پایان  سرباز به شهادت رسیدند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا گفت '' ما سعی داشتیم داعش را از بین ببریم، اما در حال حاضر کسانی که می خواهند داعش را از بین ببرند از طرف ما کار نمی کنند." این بدان معناست که در کشورهای اسلامی اگر کسی به آمریکا خدمت می کند، در عوض ، آنها هم به او کمک می کنند.

این تروریست ها در بیمارستان های اسرائیل تحت درمان قرار می گیرند و نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از آنها عیادت می کند.

کسانی که در سوریه و عراق می جنگند، خدمتگزاران آمریکا و اسرائیل هستند. به همین دلیل است که ما در سوریه، عراق و آفریقا در کنار دولت ها هستیم.

شما در سوریه و عراق، شیعه و سنی را بهانه قرار دادید. برای آفریقا چه بهانه ای دارید؟ سومالی و موگادیشو به سقوط و ویرانی کشیده شد. مالی، آفریقای مرکزی، تونس و لیبی ویران شدند.

به خاطر موضوع امام موسی صدر، همه ما از قذافی زخم خورده ایم. با این حال، لیبی هنوز هم وحدت خود را حفظ کرده بود و تحت رژیم قذافی پیش می رفت. در نهایت آنها آمدند و لیبی را بمباران کردند چراکه نتوانستند مسئله را آن طور که می خواستند کنترل کنند. لیبی تقسیم شد و در حال حاضر همه با همدیگر می جنگند.

بهار عربی توسط یمن و بحرین به راه نیفتاد

از وقتی که مردم مظلوم یمن و بحرین فکر کردند که بهار عربی برایشان دموکراسی و آزادی را به همراه می آورد، خواستار حقوق خود شدند. در نتیجه، سرکوب شدند و هیچ کس از آنها حمایت نمی کند. آنها دموکراسی می خواهند اما ایالات متحده می گوید '' کاری را بکنید که عربستان سعودی می گوید.'' عربستان سعودی بی رحم ترین حکومت در جهان است. ایالات متحده می گوید به حرف سعودی ها گوش بدهید زیرا سعودی ها توسط ایالات متحده اداره می شوند. ما در چنین جهان نفرت انگیزی زندگی می کنیم. خداوند آمریکا، اسرائیل و کسانی که به آنها خدمت می کنند را لعنت کند.

داعش همه افراد، صرف نظر از سنی یا شیعه را می کشد، اما برخی از مردم فقط نگران سنی ها هستند. آنها ترکمن ها را کشتند؛ هیچ کس یک کلمه هم حرفی نزد. این روزها، آنها گمانه زنی می کنند که آنها مبارزان شیعه هستند. وزیر دفاع ملی عراق، خودش اهل سنت است. پناه بر خدا. داعش تنها مشکل ساز میان شیعیان و سنی هاست. خداوند داعش و کسانی را که از آنها پشتیبانی می کنند، لعنت کند.

Diğer Haberler