Zeynebiye Külliyesi’ni 2018 Yılı İçinde Açmak İçin Çalışmalar Sürüyor (FOTO)

Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nin farklı bölümlerinde çalışmalar hızla devam ediyor.

2018 yılı içinde ibadete açılması hedeflenen camimizin özellikle ibadet alanında hazırlıklara hız verildi. 
 
Bu kapsamda imalatı devam eden çelik kubbenin uygulanacağı alanda hazırlıklar yapılıyor. Çelik kubbenin imalatı devam ederken cami içinde  kubbeyi taşıyacak kolon ve kirişlerde kubbenin montajı öncesi hazırlıklar yapılıyor. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından önümüzdeki aylarda gözle görülür şekilde kubbemizin montajına başlanacaktır.
 
Cemaatimizin camiye girişini sağlayacak merdivenlerin yapımınada başlandı. Ayrıca dernek, kütüphane, toplantı salonu, misafir ağırlama bölümleri ayrılarak gerekli çalışmalara başlandı.Ayakkabılık ve abdesthane bölümleride yakın zamanda hazırlanmaya başlanacaktır.
 
Külliyemizin dış cephe çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Dış cephe malzemesini taşıyacak olan demir profillerin imalatı yapı içerisinde yapılıyor. İmalatı tamamlanan profiller dış cepheye monte ediliyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra asıl dış cephe malzemesiyle kaplanarak külliyenin proje fotoğraflarındaki görünümü ortaya çıkacak ve dış cephe işlemleri birmiş olacaktır.
 
Camimizin ahşap pencerelerinin montajıda büyük oranda tamamlanmıştır.
 
İbadet alanında gereken tefrişat ve ince işçilik çalışmaları ile yapının elektronik-mekanik uygulamaları büyük maddi külfet yaratmıştır. 
 
Ülkemizle birlikte Avrupa’da ve Ortadoğu’da  Ehl-i Beyt mektebine büyük hizmetler yapacak olan bu eseri tamamlamak için hayırda yarışma fırsatını değerlendirelim.
 
Ne kadar fedakar olduğunu bildiğimiz halkımızın biraz daha imkanlarını zorlayarak gelecek nesillere bırakacağımız en güzel miras olan bu eserin tamamlanması için sorumluluk almalarını ve içinde ibadet edeceğimiz güne kadar yardımlarını kesmemelerini temenni ediyoruz. 
 
Zeynebiye Külliyesi siz değerli Ehl-i Beyt dostlarının yardımlarıyla hızla yükseliyor.

 
"Allah'a secde edilen yerleri; ancak ve ancak  Allah'a ve ahiret gününe inanan,  namaz kılan, zekat veren ve Allah'tan başkasından korkmayanlar imar eder.” Tevbe 18
 

BAĞIŞTA BULUNABİLECEĞİNİZ HESAP NUMARALARI:

HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU

ZİRAAT BANKASI TÜRK LİRASI HESABI:
HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR 28 0001 0024 8280 8293 4250 01

ZİRAAT BANKASI AMERİKAN DOLARI HESABI:
HESAP ADI:  HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR 98 28 0001 0024 8280 8293 4250 02

ZİRAAT BANKASI EURO HESABI:
HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR71 0001 0024 8280 8293 4250 03

Zeynebiye Külliyesi İnşaatının Son Durumu:

Diğer Haberler