Zeynebiye'de Kurban Bayramı Coşkusu (Foto)

Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi, son yıllarda olduğu gibi bu yılda binlerce Ehlibeyt dostunun katıldığı görkemli Kurban Bayramı namazına ev sahipliği yaptı.

21 Ağustos Salı günü sabahın ilk ışıklarıyla Kurban Bayramı Namazı'nı kılmak üzere binlerce Ehlibeyt Dostu ZCKM'yi doldurdu.
 
Kurban Bayramı dolayısıyla Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi'nde toplanan on binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Kurban bayramının önemine vurgu yaparak birlik beraberlik mesajı verdi.
 
Özgündüz konuşmasında güncel konulara da değindi. Arabistan'ın bölücü terör örgütlerine yapmış olduğunun altını çizen Özgündüz Şia ve Ehl-i Beyt'e karşı kalemşorlük yapanların bu konularda sus pus olmasının nedenini bir türlü anlayamadığını belirtti. Yemen, Bahreyn Libya, Suriye, Irak, Somali ve Müslüman coğrafyasında akan kanlardan tüm insanlığın sorumlu olduğu bir an önce bu duruma çözüm bulunması gerektiğinin söyledi ve Ehl-i Beyt sevgisinin önemine vurgu yaptı.
 
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün Kurban Bayramı hutbesinin tam metnini kısa bir süre sonra sitemizde paylaşacağız.
 
Zeynebiyeli hanımların da büyük ilgi gösterdiği namazda Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz’ü ilgiyle dinleyen kadın erkek, yaşlı çocuk yediden yetmişe binlerce Ehlibeyt dostu, kılınan bayram namazının ardından tekbirler ve salavatlarla ZCKM'den ayrıldılar.
 
Görkemli kalabalık Zeynebiye Caddesi'nde uzun süre yoğunluk oluşturdu.
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Haberler