Zeynebiye'de Cuma Namazı Sonrası Filistin'e Destek İsrail'e Lanet Mitingi

Caferiler, Cuma namazı sonrası İsrail'i protesto etti.

Zeynebiye Camii'nde kılınan Cuma namazı sonrası İsrail'i protesto etti. Cami cemaiti, Gazze'de katliam yapan İsrail'i kınayarak, "Mazlumların kanı İsrail'i boğacak" şeklinde slogan attı.

  Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, İslam tarihinde yaşanan örneklerden bahsederken göz yaşlarına hakim olamadı. Cuma namazının ardından cami önünde toplanan kalabalık günlerdir Gazze'ye yönelik İsrail'in yapmış olduğu saldırıları protesto etti. Ellerinde Filistin bayrakları ile Hamas ve Hizbullah liderlerinin resmini taşıyan kalabalık, "Müslümanlar kardeştir, Siyonizm kalleştir", "Filistin canımız, feda olsun kanımız", "Vur vur Hamas vur, yıkılsın İsrail", "Hizbullah kükrüyor İsrail titriyor", "Terörist İsrail", "Kahrolsun İsrail", "Kahrolsun Amerika", "Filistin halkı yalnız değildir", "Mazlumların kanı İsrail'i boğacak" şeklinde sloganlar attı.

Salavat getiren grup Ferc duası toplu bir şekilde okuduktan sonra protesto eylemini sona erdirdi.

IĞDIR'DA DÜZENLENEN GÖSTERİ İLE İSRAİL KINANDI

İsrail'in Gazze'de düzenlediği saldırılar Iğdır'da düzenlenen gösteri ile kınandı.

Iğdır Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği ile Iğdır Günışığı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin ortak organizasyonuyla bir araya gelen vatandaşlar, İsrail'in Gazze'de yaptığı insanlık dışı saldırıları kınadı. Cuma namazından sonra başlayan mitinge çok sayıda Iğdırlı katıldı. Zübeyde Hanım Bulvarı'nda toplanan kalabalık sık sık İsrail ve Amerika karşıtı sloganlar attı.

Mitingte Ehlibeyt Âlimleri Derneği adına konuşan Veli Beder, "Katil İsrail'i şiddetle kınıyoruz. Terörist devlet İsrail, hain yüzünü Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıyla bir kez daha göstermiştir. Filistinli ölürken isyan etmiyor Kelime-i Şehadet'ini getiriyor." dedi.

Gençlere seslenen Beder, vatanı olmayanın ibadeti, namusu, hiçbir şeyinin olmayacağını vurgulayarak, "Vatanınızın kıymetini bilin. Hamas ve El Fetih örgütlerine sesleniyorum. Birleşin birlik olun, Türkiye'yi karıştırıp Türk-Kürt, Şii-Sünni ayrımı yaptırmaya çalışan Siyonistlere birlik olarak cevap verelim." şeklinde konuştu.

Iğdır Günışığı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Serdar Arat ise "Bugün Gazze'de Kerbela yaşanmakta ve birileri Hüseyni tavır takınmaktadır. Bir benzerlik var demiyorum. Şu anda Gazze'de Kerbela'nın ve 2006'da Lübnan'da yaşananların birebir aynısı yaşanmaktadır. Mecbur bırakıldıkları aynı şeydir. İnşallah ortaya çıkacak sonuç da aynı olacaktır." diye konuştu.

İsrail'i telin mitinginde kürsüye gelen hatiplerin konuşmaları sık sık tekbir ve salavatlarla kesildi. 

Kaynak: Habercem 

 

Fotoğraflar için tıklayınız

Diğer Haberler