Zeynebiye'de 1. Muhtemel Kadir Gecesi İhya Edildi

Muhtemel Kadir Gecelerinde Zeynebiye Camii'ne akın eden Ehlibeyt dostları camiye sığmadı. Zeynebiyeliler, sabah namazına dek süren manevi atmosfere bürünürek geceyi ihya ettiler.

03 Haziran Pazar günü 1. Muhtemel Kadir Gecesi’nde Zeynebiye Cami Ehlibeyt  Aşıkları’nın yoğun katılımı nedeniyle Zeynebiye Cami doldu taştı.

 Kuran’ı Kerim tilavetleriyle başlayan İhya Gecesi Programda Ehlibeyt Dostları 2 rekatlık ihya gecesi namazını eda ettiler. Namazın ardından da yetmiş defa: “Esteğfirullahe ve etûbu İleyh” zikrini hep bir ağızdan söyleyen cemaat, Allah’tan bağışlanma dileyerek ve tövbe ettiler.

 Daha sonra Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz bir konuşma yaptı İmam Ali (as)'ın İslam tarihinin en kritik dönemlerinde göstermiş olduğu yiğitliği ve fedakarlığı anlattı. Kadir gecesinin öneminden bahsetti.

Özgündüz'ün konuşması sırasında camiye sığmayan cemaatin sokaklara taştığı görüldü.

 Özgündüz'ün konuşmasının sonunda verilen aranın ardından Cevşen-i Kebir Duası'na devam edildi.

Sahur yemeğini Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi'nde  yiyen katılımcılar, yemeğin ardından hep birlikte "Bike Ya Allah" duasıyla Yaradan'a yakardılar. Duanın peşinden başlayan sabah namazını eda eden Zeynebiyeliler muhtemel Kadir Gecesini ihya etmenin huzuruyla Zeynebiye'den ayrıldılar.

Diğer Haberler