Zambiya Katolik Kilisesi İlahiyat Fakültesinde Kur’an Ve Kur’an İlimleri Öğretilecek

“Esedi Muvahhidi” tarafından Zambiya Katolik Kilisesi İlahiyat Fakültesinde Kur’an, Kur’an tarihi ve Kur’an ilimleri tedris edilecek

Kur’an Haber Ajansı İKNA’nın bildirdiği habere göre Zambiya Katolik İlâhiyat Fakültesinde İran Zambiya Kültür Müsteşarı “Esedi Muvahhidi” tarafından Pazartesi günleri saat 10.45 ten 13.00 kadar Kur’an, Kur’an tarihi, Kur’an ilimleri, Allah’ı tanıma, Tevhit, Adalet, Nübüvvet, Mead, Peygamber’in (s.a.v) tarihi, Toplumda namazın yeri ve etkileri, Oruç ve orucun felsefesi, Zekât, Cihat, İslâm’da hicabın yeri, Kumarın haram edilme sebepleri ve İslâm’da kadın hakları gibi konu başlıklarını içeren dersler tedris edilecektir.

Söz konusu edilen dersler Zambiya Katolik İlahiyat Fakülte İdaresi ve öğrencilerinin beğenisini kazanmış ve her öğretim döneminde bu derslerin tedris edilmesi için Fakülte Sorumlusu Üyesinin Esedi Muvahhidi’yi davet etmesi kararlaştırılmıştır.

Zambiya Katolik İlahiyat Fakültesi genç kesişlerin öğrenimine çok özen göstermektedir ve hali hazırda bu Fakültede 150 öğrenci tahsille meşguldür. Her sene bu Fakülteden 30 öğrenci mezun olmaktadır ki mezun olan öğrenciler gerek Zambiya gerekse komşu ülke kiliselerinde faaliyet göstermektedirler.

Diğer Haberler