Yemen'de Üst Düzey Suudi Bir Yetkili Öldürüldü

Müdahaleci Suudi koalisyona bağlı Halit Bin Velid Gaznizonu komutanı Yemen'in batı sahilinde öldürüldü.

Müdahaleci Suudi koalisyona bağlı Halit Bin Velid Garnizonu komutanı beraberindeki 7 asker ile birlikte Yemen'in batı sahilinde öldürüldü. 
 
Suudi koalisyona bağlı kaynaklar haberi doğrulayarak komutanın ölüm sebebini mayın patlaması olarak açıkladı.
 
Öte yandan Yemen Savunma Bakanlığı Suudi Arabistan'ın Necran kentinde bulunan ulusal muhafız üssünün Bedir-1 kısa menzilli balistik bir füze ile hedef alındığını duyurdu.
 
El-Meyadeen muhabirince Yemen'deki son durum ile ilgili verilen bilgiye göre; Yemen füze birliği bir kez daha gücünü ortaya koyarak, lojistik ve saha imkanlarını kullanarak, Arabistan'ın Necran'daki ulusal muhafız üssünü kısa menzilli balistik füze ile hedef aldı. Öte yandan Yemen ordusu ve halk komiteleri ile Suudi güçler arasında çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor.
 
El-Meyadeen muhabiri haberin devamında Yemen'in güneyindeki duruma işaret ederek; Lahoc bölgesi ve bölgenin kuzeyinde Abdu Rebe Mensur Hadi'ye bağlı güçlerce sivillere açılan ateş sonucu 2 kişi şehit olduğunu ve bir kadın da yaralandığını bildirdi.  Kuzey cephesinde de Suudi savaş uçakları Bakem ilçesine ve diğer birçok bölgeye saldırı düzenledi.

Diğer Haberler