Uluslararası Af Örgütü: Şeyh Ali Salman’ın Derhal Serbest Bırakın

Uluslararası Af Örgütü, Bahreyn Temyiz Mahkemesinin El-Vifak Cemiyeti Genel Sekreteri Şeyh Ali Salmana dört yıl hapis cezası verdiğini açıklamasının ardından bir bildiri yayınlayarak Şeyh Ali Salman’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Tesnim Haber Ajansı - Uluslararası Af Örgütü bu bildiride Şeyh Ali Salman’ın barışçıl eylemlerde bulunması ve ifade ve düşünce özgürlüğünü desteklemesinden dolayı Bahreyn’de tutuklandığı vurguladı.
 
El-Alam, Mir’at’ul Bahreyn’den naklen şunları yazdı: ‘Bahreynli yetkililer Bahreyn El-Vifak Cemiyeti Genel Sekreterini koşulsuz ve şartsız olarak serbest bırakmalı ve ona karşı uyguladığı haksız eylemleri durdurmalıdır.’
 
Uluslararası Af Örgütü aynı zamanda Bahreyn’de ifade özgürlüğüne saygı gösterilmesini ya da ifade, toplanma ve teşkilat kurma özgürlüğü alanındaki barışçıl eylemleri suç sayan kanunlarda değişiklik yapılmasını istedi.
 
Bahreyn 2011 yılından şimdiye kadar Al-i Halife Rejiminin acımasız politikalarından dolayı genel olarak hoşnutsuzlukların yaşanmasıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Diğer Haberler