Suudi Arabistan'dan Bir Skandal Daha ! Vahdet Namazı Kıldıran İmamı Tutukladılar

Her fırsatta bölgeye fitne yayan Suudiler,bu kez de Vahdet namazına müdahale etti.Suudi yetkililer namazı kıldıran Sünni Alim Şeyh Hüseyin el-Razi'yi tutukladılar.

Geçtiğimiz günlerde Arabistanlı aktivistler, Arabistan’ın doğusundaki el-Ümran bölgesinde bulunan el-Rasulu’l A’zam camiinde vahdet ve dayanışma namazı kıldılar
 
Aktivistlerin bu girişimiyle eş zamanlı olarak Suudi kaynaklar bu rejim yetkililerinin el-Ahsa eyaletine bağlı el-Ümran ilçesinde bulunan el-Rasulu’l A’zam camiinin hatip ve imamı olan Arabistanlı âlim Şeyh Hüseyin el-Razi’yi tutukladıkları haberini paylaştılar.
 
Elde edilen bu bilgiye göre bir Arabistan emniyet kaynağı bu hususta şu açıklamalarda bulundu: Şeyh Hüseyin el-Razi daha önce verdiği taahhütlerini yerine getirmemiş ve Arabistan hükümetini eleştirmiştir. Aynı şekilde Şeyh Nemr el-Nimr’in idamından sonra onu savunmuş ve cami minberlerinden kanunlara aykırı şekilde faydalanmıştır.
 
Şeyh el-Razi, önceki gün el-Ahsa emniyet müdürünün kendisine “cemaat namazı kıldırmasını ve hutbe okumasını yasaklayan” mahkeme kararını ulaştırdığını açıklamıştı.

Diğer Haberler