Suudi Arabistan'da Şiilere Yönelik Saldırılar Arttı

Suudi askerleri bu ülkede Şiilerin yoğunlukla yaşadığı “El Katif” kentinin “El Avamiye” bölgesinde geniş çaplı saldırılar düzenlemeye başladı.

U-News sitesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan yönetimi bu ülkede Şiilerin yoğunlukla yaşadığı “El Katif” kentine bağlı “El Avamiye” halkına yönelik yaptığı şiddetli müdahalelerini arttırdı.
 
Edinilen bilgilere göre, Suudi rejiminin askeri güçleri “El Avamiye” bölgesini ağır silahlarla hedef alarak, bölgedeki askerlerinin sayısını arttırdı.
 
Suudi askerleri tarafından kuşatılan “El Avamiye” bölgesine bugün sabah saatlerinde birkaç adet zırhlı araçın girdiği kaydedildi. Ayrıca Al Suud rejiminin düzeneldiği art arda saldırılar sonucu bu bölge bir savaş alanına dönüştüğü öğrenildi.
 
Suudi Arabistan yönetimi iki aydan beri “El Avamiye” bölgesinde bulunan tarihi bir mahalleyi tahrip etmek gerekçesiyle bu bölgede yaşayan sivilleri baskı altında tutuyor.
 
Son günlerde Suudi Arabistan mahkemesi “El Katif”, “El Hasa” ve “Medine” bölgelerinde yaşayan 29 Şii aktivistin idam kararını onayladı.

Diğer Haberler