Siyonist İsrail, Gazze’ nin Sularını Zehirledi!

Mısırlı bilim adamlarından bir grup, Siyonist İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırı döneminde, uluslararası yasak silahları kullanarak Gazze’nin sularını kirlettiklerini ifşa ettiler.

FHA- Muhabirimizin “Sema” haber ajansına dayanarak bildirdiğine göre, Mısırlı bilim adamları, parlamentonun insan hakları komitesinin oturumunda, Gazze bölgesi sularının katil İsrail tarafından kirletildiğini ifşa ederlerken, “Bu kirlenme, Gazze Şeridi bölgesindeki tarım ürünlerinin, bu ürünlerin yüzde 70’ini alan Avrupa Birliği başta olmak üzere, yurt dışına ihracının durdurulmasına sebep olmuştur” diye ilave ettiler.

Jeoloji ve Çevre Sağlığı Yüksek Uzmanı Mahmud Amru, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İsrail, insan ceninini olumsuz etkileyen çivi bombalarını ağır demirlerle donatmış. Bunun anlamı, son Gazze saldırısından sonra dünyaya gelen çocukların böbrek yetersizliği gibi çeşitli hastalıklara yakalanacakları demektir” şeklinde konuştu.

Mahmud Amru ayrıca, “İsrail bu bombaları Lübnan ve Gazze’de kullandı. Bu bombalar, akciğer dahil solunum sistemini yakıyor” ifadesini kullandı.

Mısırlı bir başka bilim adamı “Abdülaziz Kemal” da bu hususta, “İsrail’in bu son savaşta kullandığı Beyaz Fosfor ve uranyum bombaları, erken yaşlanma ve ceninin büyümesinde bozukluk gibi hastalıklara yol açıyor. Buna göre, önümüzdeki yıllarda kansere yakalanma ortalamasının artış kaydetmesi bekleniyor” dedi.

Diğer Haberler