Özgündüz: ''Trump'ın Kendisi Kadar İmzası'da Değersizdir.'' (Video)

Halkalı Zeynebiye Camii'nde 08 Aralık 2017 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.

"Müslümanların gündemini şuanda meşgul eden Trump’ın Kudüs İsrail’in baş kenti olarak imzalanması idi. ''Trump'ın Kendisi Kadar İmzası'da Değersizdir.''
 
Kudüs bizim 3000 yıllık yerimizdir.
 
1400 yıldır bizim elimizde olan Kudüs bizden öncede Roma’nın elinde idi. Önden önce bir ara BENÎ İSRÂİL (İsrâiloğulları)’nın elinde idi ondan önce yine Flistinin yerli haklı yaşıyordu. Peki şimdi siz neye dayanarak bizim 3000 yıllık yerimizdir diye iddia ediyorsunuz. Ya tarihten haberiniz yok, ya da başka şeyler var.
 
Size Çanakkaleyi geçilmez kıldık unuttunuz mu?
 
Şimdi Trump bey ben dünyanın süper gücüyüm, ben ne dersem o olacak, ben sizin babanızım, hesabına mı getiriyor? Sen böyle düşünersen Trump bey sen halt etmişsin. Sen kimseye hesap soramazsın. Lübnan’dan nasıl kaçtığını unuttun mu ? Körfez’de askerlerinin nasıl ağladıklarını unuttun mu? Sana yandaşlık edenlerin nasıl zelil olduklarını unuttun mu ? Dün bütün varis olduğun İngiliz Emperyalizmin  Duvel-i Muazzama’ya geldiler ve bu yurda size çanakkaleyi geçilmez kıldık unuttunuz mu ? Sen bizim babamız olamazsın olsan olsan ancak kapımızın köpeği olursun.
 
İsrail’liler Filistine muhacir olarak gelmişler.
 
Kaç kere söyledim birkaç bin yıl önce  BENÎ İSRÂİL (İsrâiloğulları) Filistine muhacir olarak gelmişler oranın yerlisi değiller orada devlet oluşturmuşlar diye orası onların olmuş ondan sonra da binlerce sene onların değil, ondan önce de öyle idi. Orada bunlar bulunmuş diye öyle diyorsan sen de. Amerika’dan çık gel kardeşim orası sizin değil. Oraya gideli daha ne oldu ki, siz oraya gidince oranın asli sahiplerini kırdınız soykırım yaptınız. Gasp ettiniz,  çıkın gelin orası Kızılderilileri’ndir.
 
Trump Müslümanları birleştiriyor. Umut ederim ki birleşiriz.
 
Fakat şimdi bütün islam dünyasında top yekün bir tepki var. Bu memnuniyet verici Trump bizi birleştiriyor umut ederim ki birleşiriz.
 
Bir köpege işkence yapılıyor diye bütün insanlık ayağa kalkıyor. Ama insanlara işkence yapılıyor diye susuyorsan inandırıcı değilsin. Şimdi bütün islam ülkeleri köşeden, kıyıdan, kenardan yanlış yapılıyor diyorlar. Ben size fikrimi söyleyeyim. Herhalde İstanbul’da toplanılacak dönem başkanıyız biz. İslam liderleri toplanacak Sayın Cumhurbaşkanımız öyle söylemişti grup toplantısında. Ben size bir öneri veriyorrum fırsat bu fırsat dün demiyordum buna bakarsınız ama bugun dünya konjektür’ü öyle bir gelişti ki, Amerika yalnız kaldı. Kanada bile Avrupa ülkeleri bile Trump’ın karşısında. Tam fırsat gelmiştir. Müslüman liderler dünya konjektürü böyle olmuşmuşken çok haklı sebebiniz var topyekûn karardır.
 
İslam toprakları üzerindeki bütün Amerika üslerini kapatın.
 
Hiç bir şey yapmayın Amerika ile bile savaşmayın Slogan bile atmayın. Toprağımızdaki üslerini kapat cehennem ol git kardeşim. Bu kadar basit. Savaşa gerek yok, tören ile gönderin. Askeri tören ile sadece üslerini kapatın. Haydi güle güle. Samimi iseniz böyle yapın ve buna gerçekten konjektür çok musait.
 
Eylem planı olarak bu işi yapın çok basit bir karar alın. İslam İşbirliği Teşkilatı kararı olsun hepinizi bağlasın. Malezya’dan Fas’a kadar herkes ayakta. Biz de Cuma namazının ardından haykıracağız. Biz de aynı saftayız.”
 
 

Diğer Haberler