Özgündüz: Seçimlerde Bize Değer Veren Partileri Destekleyeceğiz

Türkiye Caferileri Lideri Özgündüz, seçme gibi seçilme hakkımızı da hatırlayan ve toplumsal menfaatlerimize hizmet edecek tarafı destekleyeceğiz, dedi.

Zeynebiye Camii’nde yaklaşan yerel seçimleri değerlendiren Türkiye Caferileri Lideri Özgündüz, seçme gibi seçilme hakkımızı da hatırlayan ve toplumsal menfaatlerimize hizmet edecek tarafı destekleyeceğiz, dedi. 

Bu yılki Aşura konuşmasında da Caferilerin siyasi arenada hak ettiği şekilde temsil edilmediğini dile getiren değerli liderimiz, bu temsil adaletsizliğinin giderilmesi için yetkililere seslenmişti. Cumhuriyet kurulduğundan beri ilk defa TBMM de ülkesine, milletine ve devletine en çok bağlı olan üç milyonluk Azeri–Caferi toplumundan bir tek milletvekili olmadığını belirten Özgündüz. bu ayıbı giderecek bir formül geliştirilmesini istemişti. “Seçme hakkı gibi onları ötekileştirmeden seçilme ve temsil hakkını teslim edin, bu toplumun onda biri kadar olan bir ilin mensuplarından 40’ın üzerinde milletvekili çıkarmaya formül bulunuyor da bize mi bulunmuyor?” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Yerel seçimlerde de Caferilerin oyunun kendilerine değer verenlere gitmesi gerektiğini belirten Özgündüz, seçme hakkımız olduğu gibi seçilme hakkımız da var. Bunu dikkate alanları destekleyeceğiz, dedi.

Öte yandan Halkalı Merkez Mahallesi Muhtarlığı seçimlerinde toplumumuzun adayı olan Turgut Yalçın’ın bugünkü (22 Mart) konvoyuna ilgi büyüktü. Öğlen namazının ardından yola çıkan konvoya yüzlerce araç katıldı.

Zeynebiye.com

Diğer Haberler