Özgündüz : ''Kerkük’ü verirseniz yarın İstanbul’u verirsiniz.''

Halkalı Zeynebiye Camiinde Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.

Filistinliler anlaşarak birliğini oluşturuyor, doğru harekettir. İnşallah arkasında bir tuzak çıkmaz.

Peki  Filistin’i kim böldü?

Ne yazık ki, bizim İslamcılar böldü. Küçücük bir devleti aldılar, onu da hemen böldüler.

Sudan’ı kim böldü?

Evet, Sudan bölündü haberiniz yok mu? Güney ve kuzey olarak bölündü ne yazık ki, Onu da bizim İslamcılar böldü. Pakistan devleti şimdi Belucistan bölgesine nerdeyse giremiyor. Askerlerine saldırıyorlar, öldürüyorlar Kim böldü? ne yazık ki ‘’bizimkiler’’…

Afganistan’nın yine bugün bir şehrini Taliban işgal etti. Burası bizimdir, diye. Bunu kim yaptı? ‘’Bizimkiler’’ bizim şeriatçılar.

Komünistler döneminde durum iyi idi, çünkü topyekûn Müslümanlar işgalci Rusya’ya karşı savaşıyordu. Allah bizi ıslah etsin ki, biz birbirimizi koltuk için öldürüyoruz. Şimdi keşke herkes vakıayı görse, okusa fotoğrafı.Yıllardır diyoruz. Türkiye bölünüp parçalanmak üzeredir. Şu anki mücadelemiz İstiklal Harbi’miz kadar önemlidir. Bunun altını çiziyorum. Bu noktayı parti üstü düşünmek zorundayız. Ama ne yazık ki iktidar ve muhalefet tarafı da konuşmalarına bakıyorum, yine herkes parti derdinde. O milli sloganları hepsi tribüne oynuyorlar. İki tarafta da hep tek olma kaygısı var. Memleket elden gidiyor, bir taraf hala hiçbir şey yoktur, diyor.

Ben diyorum, aksini söyleyen varsa buyursun çıksın karşıma tartışalım. Bugün ‘’Kerkük’ü verirseniz yarın İstanbul’u verirsiniz.’’ Ne alaka çok yakından ilgili ve alakalıdır. İdlib’e girdik, Suriye devletinin rızası ile girdiğimiz için girişimiz meşrudur. İsrail hilalinin kulağını kestiğimiz için girişimiz haklıdır. Irak’a da yine Irak devletinin istediği taktirde girmek hem hakkımız hem de sebebimiz olur. Girip girmeyeceğimizi bürokratlar tartışsın. Bana da sorsalar ben de görüşümü söylerim. İsrail hilali kırpılmaya başladı. Mehmetçiğin eli ile iyi oluyor. Allah yardımcıları olsun.

Ülkem kuşatılacak, bölünecek, ben de hala bekleyeceğim! Ne zaman düşman orduları benim vilayetlerimi ele geçirecek onu beklememe gerek yok. Dini açıdan da gerek yok, milli açıdan, vicdani açıdan da, stratejik açıdan da, askeri açıdan da.

Allah İsrail hilali ile bizi kuşatmaya çalışan dahili ve harici ne kadar bedhah var ise hepsini yok etsin!

 

Diğer Haberler