Özgündüz: Kanalların Kapatılması Kaygı ve Kuşkulara Sebep Olmuştur

Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, On4 ve Kanal 12 televizyon kanallarının kapatılmasıyla ilgili ikinci bir açıklama yayınladı.

Değerli Liderimizin yayınladığı mesajın tam metni;
 
"Camiamıza hitap eden Kanal 12 ve On4'ün kapatılması camiamızda doğal olarak üzüntünün yanında kaygı ve kuşkulara da sebep olmuştur. Bence devlet ve millete hiç bir faydası olmayan bu işi, Caferi toplumu her fırsatta rencide etmeyi marifet sayan milli duygudan yoksun Vehhabiliği tevhidî bir yol sanan ve bu dönemde çeşitli devlet kurumlarına aracılar vasıtasıyla kolayca yerleşebilen birileri tezgahlamış; iyi niyetli yetkilileri de bir türlü ikna ederek yürürlüğe koymuştur. Şimdi biz bu hatadan dönülüp bu kanalların tekrar yayına başlamasını istiyoruz ve kimseyle bu ülkede kavga etmek istemiyoruz. Hani bir deyim var ya: "Bizim niyetimiz üzüm yemektir bağcıyı vurmak değildir." Oluşan bu puslu havadan yararlanmak isteyenler, bulanık suda balık avlamak isteyenlerin yanı sıra radikalizme yatkın delikanlıların olduğunu görüyorum. Bir de çok saf ve temiz duygularla onların peşine takılan, kampanyalarına katılan insanlar görüyorum maalesef!!!
 
Beyler bu camia ihtiyacından daha fazla kurumlar oluşturmuşken kimliği belirli ya da belirsiz kişilerin peşine ve kampanyasına da asla takılmayın. Evvela bu kanallarımızın yetkilileri ve ihtiyaç duyarlarsa kurumlarımızın temsilcilerinin katılımıyla yetkili mercilere başvursunlar aldıkları sonuçları bir görelim, sonra da bize düşen bir görev varsa yine kurumlarımızın kararıyla yerine getiririz. Şimdilik diyeceklerim bundan ibaret.. Bu ülkede yaşayan Caferi topluma saygılarımla."
 
Selahattin Özgündüz

Diğer Haberler