Özgündüz: Ehlisünnet Kardeşlerimin Kutsal Değerlerine Hakaret Eden Herkes Benden Uzaktır (FOTO)

Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz: "Vehhabiliğin İngiliz uydurması bir fırka olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: İngilizler parayla Osmanlı İmparatorluğunu arkadan varacak, sırtından hançerleyecek ve Osmanlı Türklerinin birlik beraberlik ve vahdetini bozacak bir din ve yeni bir mezhep çıkarmaya çalıştı ve Vehhabiliği kurdu."

 
İran’ın başkenti Tahran’da ilki düzenlenen Ehlibeyt (a.s) Sevdalıları ve Tekfircilik Konferansı’nda konuşan, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, çok önemli mesajlar verdi.
 
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Ehlisünnet kardeşlerimizin mukaddesatına ve kutsal bildiği değerlere hakaret eden herkesin, kendisinden uzak olduğunu söyledi.
 
Konuşmasında Suudi Arabistan rejiminin Türkiye üzerinde harcadığı Petro dolarlara değinen Özgündüz, "Tüm bunlara rağmen Türk halkı Ehl-i Beyt (a.s) sevgisi ve muhabbeti konusunda hemfikirdir zira Peygamber efendimizin (s.a.a) Ehl-i Beyt’ine (a.s) karşı beslenen bu sevgi ve muhabbet, eskiden beri gönlümüzde yatmaktadır.
 
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz; Tekfirci terör örgütü IŞİD’e karşı verilen amansız mücadelede kazanılan bu büyük zaferi kutladığını söyleyerek sözlerine şu cümlelerle devam etti: Tekfirci terör örgütü IŞİD militanları, Amerika ve Siyonizm’in vermiş olduğu destek ve yardımlar sayesinde, Müslümanlarla savaşa devam etmektedir.
 
Özgündüz, Vehhabiliğin İngiliz uydurması bir fırka olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: İngilizler, parayla Osmanlı İmparatorluğu'nu arkadan vuracak, sırtından hançerleyecek ve Osmanlı Türkleri'nin birlik-beraberlik ve vahdetini bozacak bir din ve yeni bir mezhep çıkarmaya çalıştı ve bu bağlamda Vehhabiliği kurdu.
 
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, konuşmasının bir bölümünde Ehl-i Beyt’i (a.s) seven herkesle dost olduklarını ve Ehl-i Beyt’e (a.s) düşman olan herkesle düşman olacaklarını belirtti.
 
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Ehlisünnet kardeşlerimizin mukaddesatına ve kutsal bildiği değerlere hakaret eden herkesin kendinden uzak olduğunu vurgulayarak şu hatırlatmalarda bulundu: Türkiye’de, Tüm Müslümanlar, tüm mezhepler ve fırkalar kardeşçe yaşamaktadır, İnşallah bu birliktelik ve beraberlik, küresel güçler ve zorba diktatörlerin baskılarına rağmen, ilelebet devam eder ve diğer İslam ülkelerinede sirayet eder.
 
Hatırlatmakta fayda var; bildiğiniz üzere, Ehl-i Beyt (a.s) Sevdalıları ve Tekfircilik Konferansı, Dünya İslami Uyanış ve Dünya Ehl-i Beyt (a.s) kurultaylarının ortaklaşa düzenledikleri uluslararası bir konferanstır.
 
Tahran’daki Dünya Liderler Zirvesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen konferans, dün başladı ve yarın son bulacak.
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Haberler