Özgündüz'den Regaip Kandili Mesajı

Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ Regaip Kandili münasebetiyle mesaj yayınladı.

Bu gece Allah'ın lütfüyle sunduğu fırsatı iyi değerlendirelim. Ona rağbetle ellerimizi açalım. Ailemiz, camiamız, milletimiz ve devletimiz için dua edelim. Her kes içinden nasıl geliyorsa öyle yakarsın.

Benim duam şudur: Allah'ım! Beni, ailemi, aşiretimi, camiamı, milletimi ve devletimi, seni ve Resulünü hoşnut edecek tüm iyi amellere muvaffak eyle. Sizin gazabınızı mucip tüm kötü amellerden uzak tut. Afat ve beliyyâtı uzak eyle. Nadan dostun şeytan düşmanın şerrinden koru. Birliğimizi kardeşliğimizi pekiştir; bozmak isteyenlere fırsat verme.

Rahmetini, bereketini, nimetini ve desteğini bizden kesme. Milletimizi vatan sevdasında birleştir. Devletimizi adl ve ihsan üzere payidar eyle. Ordumuzu, toprağımıza ve birliğimize sui kastı olanlara karşı muzaffer eyle. Askerimizi ve polisimizi kahpe kurşunlara hedef eyleme.

Gazilerimize acil şifa ver şehidlerimizi şâh-ı şehîdân imam Huseyn'le haşr eyle. Şehit ailelerine, Fatma ana nâibesi Hz. Zeyneb'in sabrını ihsan eyle. Bizi namerde muhtaç eyleme. Bu aslan milleti emperyalist ve Siyonist çakallara mağlup edip boğdurma. Bu mübarek ayları rızana uygun tamamlamayı cümlemize nasip eyle.

Cümlemizin imanımızı aklımızı himmet ve gayretimizi kamil eyle. Sen rahmeti bol mağfiret eden izzeti yüce Rabbimizsin. Tek sana tapınırız. Tek sen yardımcımız ol yeter.

Sevgilin sevgilimiz Muhammed ve âl'ine salat ve selam eyle bizi onların yolunda yürümekten, şefaatlerinden ve meveddetlerinden mahrum eyleme.

Diğer Haberler