Özgündüz: “Türkiye’nin Toprak Bütünlüğü Önceliğimizdir” (Video)

Halkalı Zeynebiye Camii'nde 23 Şubat 2018 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.

Bismillahirrahmanirahim
 
Afrin’de ne oluyor sorusuna yanıtımız şu olacak.
 
Mehmetçiğimize kurşun kim sıkarsa onun elleri kırılsın.
 
Biz orada neden varız?
 
Devletimizin de açıklamaları bu yönde. Biz hiç bir kavmin, mezhebin veya hiçbir ülkenin toprağında gözümüz yok. Ve İsrail hilalinin oluşmasını kabul etmiyoruz.
 
Yani BOP’u kabul etmiyoruz, onun için savaşımız değerli ve anlamlıdır. Keşke daha önceden yapsaydık bu operasyonları ve geçmişte yapılan yanlışlar yapılmasaydı mehmetçiğimiz şuanda Emperyalist emeller ile çatışmayacaktı.
 
Birileri de hamase yapacak diye bütün dünyayı üstümüze kışkırtması gerekmiyor. Bizim amacımız orada etrafımızda bir İsrail hilalinin oluşmasına izin verilmemesidir.
 
Suriye ordusu gelecektir biz karşılık verdik gibi açıklamalarda yalandır. Tabi ki de gelsin toprağına sahip çıksın. Benim mehmetçiğim şehit olacağına o şehit versin. Toprak bütünlüğünü korusun biz de hiçbir şekilde zayiat vermeyelim bizim hiç kimsenin topağında gözümüz yok.
 
Ama öteden beri arz ediyorum Irak, İran ve Suriye bölgenin bölünmemesi üzerine hareket ederse kimse bize bu oyunu oynayamaz.
 
Meseleyi kişiselleştirmeden devleti yönetmek lazım.
 
Allah Emperyalizm ve Siyonizm’i ve onlara kulluk edenleri kahretsin. Vesselam…

Diğer Haberler