Özgündüz: “Benim Şehidimin Kanı Kimsenin Koltuk Sevdasının Kurbanı Değildir”

Halkalı Zeynebiye Camii'nde 16 Şubat 2018 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.

Bismillahirrahmanirahim
 
Allah birliğimizi bozmasın. Biz evladımızı, evlatlarımızı, sevgili gelinlerimizin eşini ve torunumuzun babasını bezeyip askere vatana feda olsun diye gönderirken, her hangi bir partinin oyu güçlensin diye göndermiyoruz.
 
Vatana olan borcunu ödesin diye gönderiyoruz. En ayıp şeyde siyasete alet etmektir.
Ben bunu kınıyorum kim yaparsa yapsın. Benim şehidimin kanı kimsenin koltuk sevdasının kurbanı değildir. Benim şehidim bu vatanın fedasıdır.
 
Orada meşruiyetimizin Amerika’dan farklı olarak delili oranın yasal hükümetiyle birlikte olmamızdır. Başka türlü Amerika ile farkımız kalmaz İsrail’den de. Çok şükür ki üçlü zirveler gerçekleşti geçtiğimiz günlerde. Bununla birlikte askeri bir harekâtı sivil kişilerin konuşmasına da ben anlam veremiyorum.
 
Mustafa Kemal Atatürk konuşurdu ama onun ömrü cephelerde geçmiş bir başkomutandı. Sivil kişilerin bu konu hakkında konuşmalarını da doğru bulmuyorum. Sen görev verdiğin zaman gerisini komutanlarımıza bırakacaksın.
 
Siyasilerimiz operasyonlarımızda farklı konuşarak milletimizin kafasında soru işaretleri bırakıyorlar. Bunları boş verin Allahtan korkun. Bu operasyonlar teknik meselelerdir, artık askere bırakın gerisini kendisi yapacaktır...
 
Siyasilerimizin bu konu hakkında dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Allah vatanımızı ve bölgemizi korusun...
 
Allah Emperyalizm ve Siyonizm’i ve onlara kulluk edenleri kahretsin. Vesselam…

Diğer Haberler