Özgündüz: “Avrupa ve Batı Ülkelerinin Çıkarları Ülkelerimizi Bölmektir”

Halkalı Zeynebiye Camii'nde 09 Şubat 2018 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.

Bismillahirrahmanirahim
 
İran İslam İnkılabı’nın yıl dönümüdür. Allah bizim ülkemiz ile beraber o inkılabı da payidar etsin. Yönetenlerine de, hükümetlerine de zihin açıklığı versin.
 
Diğer bir meselemiz ise;
 
Suriye’de teröristlerle mücadele ediliyorken, Amerika terörist olmayan vatandaşları bombalıyor, devletin güçlerini bombalıyor. Epeyce yaralı var. Allah  Amerika ile İsrail’i yok etsin.
 
Amerika diyor ki, bize hizmet eden herkes iyidir ve güzeldir, bize hizmet etmeyen herkes teröristtir. Devlet dahi olsa teröristtir. O yüzden İran teröristtir, Kuzey Kore teröristtir ve Suriye devleti teröristtir. Çünkü Amerika ve İsrail’e hizmet etmiyor.
 
Şimdi biz bu mantığı reddediyoruz, reddederken de tutarlı olmalıyız. Bize hizmet eden, terörist dahi olsa terörist değil diyeceğiz.
 
Biz  diyoruz ki bu teröristin bir tarifini yapalım, bu tarife kim uyarsa o teröristtir. Vatanını savunan terörist değil, eyvallah ama vatanına milletine karşı silahla savaşan, adam öldüren teröristtir. Kime hizmet ederse etsin. Büyüklerimizin de dediği teröristin iyisi-kötüsü, dini-mezhebi olmaz. Tutarlı olursak Amerika’ya da fırsat vermeyiz.
 
Son günlerde ben endişeleniyorum, Suriye devleti ile devletimiz eğer barış içinde olmaz ise; Amerikan’ın orada bulanmasına niye gayri meşru diyoruz, çünkü Suriye devleti istediği dışında oradadır, oradan defolmalıdır;  biz de eğer Suriye devletinin isteği dışında orada olursak Amerika’ya diyecek sözümüz kalmaz. Bu nedenle hem Suriye Devleti hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hedefleri Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaksa, başka ihtilaflarını bir kenara koymaları gerekir diye düşünüyorum. Eskisi gibi bir olmaları gerekmiyor. Devlet ilişkilerinde kişisel duyguların yeri olamamalıdır.
 
O ülkenin çıkarları neyi gerektiriyor ona bakılmalı. Bölge ülkelerinin çıkarları birlik ve dirliğinden geçer. Avrupa ve Batı ülkelerinin çıkarları ülkelerimizi bölmektir. Bizim de çıkarlarımız bu ülkelere karşı durup ülkemizi böldürtmemektir.”
 
Allah Emperyalizm ve Siyonizmi ve onlara kulluk edenleri kahretsin. Vesselam…

Diğer Haberler