Onlar ÖLÜYOR, dünya SEYREDİYOR!

Bugün ajanslara düşen bu fotoğraflar "katliamın dehşetini" anlatıyor ve kelimenin tam anlamıyla "kanınızı donduracak.."

Gazze'den öyle bir kare geldi ki...

İsrail'e ait bir tankın da kentin doğusunda açtığı ateş sonucu 3 Filistinli çocuk hayatını kaybetti.
 
İsrail birliklerince bugün Gazze'ye düzenlenen saldırıda 7 kişilik bir Filistin ailesi öldü. Sağlık yetkilileri, Beyt Hanun bölgesinde de bir cenaze evi yakınına düşen bomba sonucu cenaze evinde bulunan 4 kişinin hayatını kaybettiğini en az 40 kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail'e ait bir tankın da kentin doğusunda açtığı ateş sonucu 3 Filistinli çocuk hayatını kaybetti.


SON DURUM

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 27 Aralıktan bu yana en az 527 kişi şehit oldu. Gazze Şeridi'nin kuzeyinden ve Gazze kentinin doğusundan çatışma sesleri geldiği belirtiliyor. Hamas, uçak, helikopter ve tanklarla ateş açan İsrail kuvvetlerine RPG ve havan toplarıyla karşılık vermeye çalışıyor. Gazze kentinin, İsrail kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen çember içine alındığı ve Gazze Şeridi'ndeki diğer kesimlerle bağlantısının kesildiği, zırhlı birliklerin, Gazze'ye açılan tüm yolları kontrol altına aldığı belirtiliyor.

Uluslararası topluluk, derhal ateşkes sağlanması çağrılarına devam ederken, İsrail, harekata, Gazze'den İsrail'in güneyine yönelik saldırı olasılığını sona erdirinceye kadar devam edileceğini yineledi. Devam eden saldırılarda, 4 ambulans ile 3 seyyar klinik imha edildi, Hamas liderlerinden Muhammed Ebu Şamala'nın evi yerle bir edildi. Bu arada 27 Aralıktan bu yana düzenlediği saldırılarda İsrailli 4 sivil ile bir askeri öldüren Hamas, keskin nişancılarının, 6 askeri vurduğunu belirtti.

İsrail polisi, Aşdod ve Berşeba dahil bazı kentlere bugün 24 roketin düştüğünü, ölen veya yaralanan olmadığını açıkladı.Yardım kuruluşlarının, yabancıların Gazze Şeridi'nden otobüslerle tahliyelerine, güvenlik endişesi gerekçesiyle son verdiği belirtildi.

Diğer Haberler