Nijerya Müslümanlarından Mescid-i Aksâ’ ya Ve Filistin’e Destek Yürüyüşü

Nijerya Müslümanları Yardımlaşma Cemaati, mübarek Mescid-i Aksâ’ya ve Filistin’e destek için 7-9 Mayıs tarihlerinde ulusal ve İslami birlik toplantısı düzenleneceğini bildirdi.

Cemaat, Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildirisinde, toplantının amacının Filistin ile dayanışmak ve cemaatin Filistin Davası’nı kültürel ve örgütsel açıdan benimseyecek kimseler yetiştirme çabasını desteklemek ve Filistin halkıyla dayanışma içinde olan güçlü bir ulusal akım oluşturmak olduğu belirtildi.

Nijerya Müslümanları Yardımlaşma Cemaati, konuyla ilgilenen herkesi görüş ve önerileriyle toplantıya katkıda bulunmaya davet etti. Cemaat, medyadan ve entelektüellerden de toplantıya gereken ilgiyi göstermelerini istedi

Toplantının Filistin’e destek amacıyla bugüne kadar Nijerya’da gerçekleştirilecek en büyük toplantı olduğuna işaret eden Hazırlık Komitesi, toplantı hakkındaki haberlerin Arapça ve diğer dillerde yayın yapan internet sitelerinde duyurulması çağrısında bulundu.

Bildiride ayrıca toplantının Nijerya Müslümanları Dayanışma Cemaati’nin genel merkezinde gerçekleştirileceği ve toplantıya ülke dışından katılımcıların da iştirak edeceği ifade edildi.

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye düzenlediği son saldırılar İslam Dünyası’nın dört bir köşesinde Filistin’e destek faaliyetlerinin düzenlenmesine yol açmıştı.

Filistin halkıyla dayanışma ve Filistin Davası’na destek kapsamında düzenlenen bu faaliyetlerin sadece belirli bir dönemle sınırlı kalmaması ve kamuoyunda oluşan bilincin canlı kalabilmesi için yıl boyu sürdürülmesi gerektiği kaydedildi.

Filistin haber

Diğer Haberler