Müslümanlar Gazze' ye Destek İçin Tahran' da Biraraya Geldi

Türkiyeli bazı yazar ve aktivistlerin de katılacağı Uluslararası Gazze Konferansı İran'ın başkenti Tahran'da başladı.Bugün hukuk meseleleri işlenirken, yarın genel mesele ve temel tavırlar ele alınacak

 İran'ın,katil İsrail'in Gazze'ye yönelik 23 günlük vahşi saldırısı sonrasında, Gazze'nin yeniden imarı, direnişe destek ve savaş suçu işleyen İsrailli liderlerin savaş suçları mahkemesinde yargılanması için düzenlediği Filistin konferansı bugün Tahran'da başladı.

Filistin davasına destek olmak için Tahran’da düzenlenen konferans, İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Laricani, Suudlu meslektaşıyla yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze’de yaşanan dramı hatırlatarak, “İslam ülkeleri arasında yaşanan her türlü sorun, Gazze’de yaşanan acı karşısında silinmelidir” dedi.

Laricani, Suudi Arabistan ve İran’ın Filistin davasının savunulmasında önemli rolünün olduğunu belirterek, Suudi Arabistan’ı Filistin için işbirliğine davet etti. İslam dünyasından çok sayıda devlet adamı, düşünür, yazar ve aydının katıldığı Filistin konferansına Türkiye’den bazı yazar ve aktivistler de katılıyor.Tahran'da düzenlenen konferans, 4 Mart'ta sona eriyor.

Diğer Haberler