Mukteda Sadr: Kerkük'teki Terörden İşgalciler Sorumlu

Iraklı dini ve siyasi liderlerden Mukteda Sadr, Kerkük’ün Tazehurmatu bölgesinde düzenlenen ve 73 kişinin ölümüyle sonuçlanan terörist saldırıdan işgalcileri sorumlu tuttu.

İran Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı Merkezi Haber Ajansının bildirdiğine göre Sadr Hareketi Lideri Mukteda Sadr, Kerkük’ün Tazehurmatu bölgesinde düzenlenen terörist saldırıdan işgalcilerin sorumlu olduğunu belirtti ve Irak hükümetinin işgalcileri ülkeden çıkarmak için üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.
 
Necef’teki Sadr bürosundan yapılan açıklamada da “yüzden fazla kişinin şehit olduğu ya da yaralandığı Türkmen kardeşlerimizi hedef alan bu terörist saldırı işgalciler tarafından desteklenen teröristler tarafından gerçekleştirilmiştir” ifadesine yer verildi ve bu saldırıda hayatını kaybeden kişiler için üç gün genel yas ilan edildiği belirtildi.
 
Necef’teki Sadr bürosu ayrıca halktan bu saldırıyı kınamak ve saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleriyle dayanışmak için barışçı protesto gösterileri düzenlemesini ve hükümetten Amerikan askerlerinin ülkeden çıkarılması için üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmesi  çağrısında bulunmasını istedi.
 
 YDH

Diğer Haberler