Lübnan Topraklarının İşgalden Kurtulması İçin Direniş Devam Edecek

Lübnan Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerinden ve çalışma bakanı Muhammed Feniş “Şab'a tarlaları ve Kefer Şuba tepelerini de işgalden kurtaracağız.” dedi.

Lübnan Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerinden ve çalışma bakanı Muhammed Feniş Lübnan'ın güney köylerinden Gana'nın 13.katliam yıl dönümü etkinliklerinde yaptığı konuşmada, başta Şab'a tarlaları ve Kefer Şuba tepeleri gibi Lübnan topraklarının bir kısmının halen Siyonist işgalinde bulunduğunu, fakat söz konusu bölgelerin işgalden kurtulması gerektiğini belirtti.


Gana köyü halkı ilk kez 1996 yılında Siyonistlerin soykırımına uğradı ve bu olayda 106 kişi şehit oldu. Siyonist işgalciler bir kez daha 2006'da bu köye saldırarak 30 kişiyi şehit etti.


Lübnanlı yetkili Muahmed Feniş ayrıca Filistin halkına desteğin bir insani görev ve ulusal direniş olarak belirtirken, 'Filistin ve özellikle Gazze'yi desteklemek suç ise, suçumuza itiraf ediyoruz ve bu suçu sürdüreceğiz; zira Arap dünyası ve Lübnan güvenliğinin Filistin güvenliğine bağlı olduğu kanaatindeyiz' dedi

Diğer Haberler