Londra'da Irkçı İsrail Aleyhinde Protesto

Terör rejimi İsrail'in Filistin halkına yönelik cinayetlerine dünyanın bir çok bölgesinde tepkiler devam ederken bu doğrultuda dün Londra'da İsrail aleyhinde gösteri düzenlendi.

İngiltere başbakanlık binası önünde başlayan gösteri bu ülkenin parlamento binasına kadar devam etti. Filistin halkına yönelik destek sloganları atılırken terör rejimi İsrail'in cinayetleri ve işgali kınandı. 
 
Bu arada Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki, Gazze'yi "dünyadaki en büyük açık cezaevi" diye nitelendirerek, ırkçı İsrail'in 12 yıldan beri uyguladığı abluka nedeniyle Gazze'deki durumun son derece kötü olduğuna işaret etti.
 
Maliki, Filistin Özerk Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ın mektubunu Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a teslim etmesinin ardından Filistin'in Kuveyt Büyükelçiliğinde bir basın toplantısı düzenledi.
 
Maliki, Kuveyt Emiri Sabah'ın da Filistin davasına yönelik desteklerinin kendileri için bir görev olduğunu ve Filistin davası ile halkına yönelik bu sorumluluğu BM Güvenlik Konseyinde tüm Arap ülkelerine vekaleten üstlendiklerini dile getirdiğini aktardı.
 
Maliki, ABD'nin, Filistinliler ile İsrail arasında kesin çözüm unsurlarını oluşturan Kudüs, mülteciler, Yahudi yerleşim birimleri, sınır, güvenlik ve su gibi konuları birbiri ardına tek tek tasfiye ettiğini dile getirdi.

Diğer Haberler