Kuveyt, Nevvaf Er Reşid’i Suudi Arabistan’a Teslim Etti

Kuveyt yönetiminin, Nevvaf Er Reşid’i Suudi Arabistan’a teslim ettiği bildirildi.

Katar’ın başkenti Doha’da yaşayan Nevvaf Er Reşid’in son dönemde Kuveyt’e güven duyduğu ve Kuveyt’ten kendisine gösterilen ilgiden dolayı ülkeyi ziyaret ettiği belirtildi.
 
El Halic El Cedid’in aktardığına göre; Kuveyt’i ziyaret eden Navvaf Er Reşid, yönetim tarafından Suudi Arabistan’a teslim edildi.
 
Arabi 21’e konuşan bazı kaynaklara göre ise, Navvaf Er Reşid, Kuveyt’ten Doha’ya giderken uçağı Suudi Arabistan tarafından kaçırıldı.
 
Kuveyt’te yayınlanan Er Rai gazetesi, Navvaf Er Reşid’in Suudi Arabistan’a teslim edilmesi, Kuveyt ile Suudi Arabistan arasında yapılan güvenlik anlaşmaları çerçevesinde gerçekleştiğini aktardı.
 
Suudi Arabistanlı muhalif akademisyen Abdullah Eş Şemri, Er Reşid ile irtibatın kesildiğini ve olayla ilgili Suudi Arabistan tarafından resmi bir açıklamanın yapılmadığını söyledi.
 
Navvaf Er Reşid’in, Kuveytli şair Abdulkerim El Cebbari’nin daveti üzerine Kuveyt’e gittiği ve yüzlerce Kuveytli tarafından karşılandığı aktarıldı.
 
Navvaf Er Reşid’in Kuveyt’e ulaşmadığını iddia eden Abdulkerim El Cabiri, Navvaf Er Reşid aleyhinde İçişleri bakanlığı ve hava kurumu ile işbirliği içerisine girmediğini söyledi.
 
Navvaf Er Reşid Kimdir?
 
Nevvaf Er Reşid, 2003 yılında Cezayir’de bir suikast sonucu hayatını kaybeden Şair Talal Bin Abdulaziz Er Reşid’in oğludur.
 
Şair Talal Bin Abdulaziz E Reşid’e düzenlenen saldırının terör örgütleri tarafından gerçekleştirildiği söylense de Suudi Arabistanlı üst düzey bazı prenslerin saldırıyı gerçekleştirdiğine inanılmaktadır.
 
Talal Bin Abdulaziz, şiirleri ve bestelenen sözleriyle Suudi Arabistan’da tanınan bir kişiydi.
 
Katar asıllı Nevvaf Er Reşid’in Suudi Arabistan vatandaşı olduğu belirtiliyor.

Diğer Haberler