Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya Erbain 2018 Konuşması

Hz. Peygamberimizin torunu Hz. İmam Hüseyin (as) ve 71 yareni, Kerbela çölünde şehit edilişlerinin 40. gününde törenlerle anıldı.

Çok kıymetli Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, çok kıymetli belediye başkanımız ve ilçe müftümüz ve sayın protokol, Cem Vakfı, CAFERİDER ve CABİR'in kıymetli yöneticileri, Hanım efendiler ve Beyefendiler, Küçükçekmece'li kardeşlerim hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. 
Bugün yine bu koca salonun en son sandalyesine kadar doldurarak bir olmanın ve Ehl-i Beyt i sevmenin efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.a) bizlere emanet bırakmış olduğu Kur’an’a ve Ehl-i Beyt’e sahip çıkmanın bir örneğini göstermiş oldunuz.  Sizlerle gurur duyuyoruz. Yarın inşallah 29 Ekimi törenlerle kutlayacağız. Gazi Mustafa Kemal Cumhuriyetimizi kurar iken bunu bir bedelle Anadolu yurdunu vatan olarak koruyabilmek için şehitlik mertebesinin üzerimize vazife olduğunu bilerek o gün var olan şehitlerin bugünde bu yurdu vatan olarak bizlere kalmasını bedeli olarak şehitler üzerinden olabileceğini böylelikle daha iyi anlamış oluyoruz. Biz şehitlikten korkmuyoruz. Biz gerekirse en zor koşullarda can vermekten de çekinmiyoruz. Kerbela şehitleri o gün bir amaç uğruna şehit oldu o amaç ise yeryüzünde İslam’ın yaşaması içindi.  Selam olsun zülüm edenlere karşı durup zalimlere dik duruş sergileyenlere.” dedi. 
 
Muhabir: Ali Ekber GÖKÇE
 

Diğer Haberler