Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel Erbain 2018 Konuşması

Hz. Peygamberimizin torunu Hz. İmam Hüseyin (as) ve 71 yareni, Kerbela çölünde şehit edilişlerinin 40. gününde törenlerle anıldı.

Çok kıymetli protokol, Kıymetli hanım efendiler ve beyefendiler İmam Hüseyin (a.s) şehit oluşunun 40. Günü münasebetiyle Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Salonu’nda Hz. Muhammed (s.a.a) ve İmam Hüseyin (a.s) sevgisiyle salonu dolduran siz değerli hanım efendiler ve beyefendiler hepinizi saygıyla selamlıyorum hoş geldiniz. 
İmam Hüseyin (a.s) sevgilerin en zirvesini elde etmiş Hz. Muhammed'in (s.a.a) sevgisini kazanmış ama bunun yanında da acıların en zirvesini yaşamıştır. İmam Hüseyin (a.s) mesajı ne idi o gün zalime, adaletsizliğe ve saltanata karşı duruşu idi. 
Asırlar geçmesine rağmen bugün burada matemle, hüzünle İmam Hüseyin (a.s)’ı hatırlıyor ve anıyoruz. Fakat Kerbela'dan gerçekten Hz. Muhammed'in (s.a.a) çok sevdiği ve cennette müjdelediği Ehl-i Beyt’in katledilmesinden dersler çıkarabildik mi. Bugün eğer Kerbela'dan ders çıkarmış olsa idik İslam coğrafyasında kan değil, sevgi, barış, kardeşlik ve birlik olurdu. 
Müslümanlar olarak da dersler çıkarmamız gerekiyor. Bütün İslam âleminde Kerbela ve İmam Hüseyin (a.s) yaşadıkları acılardan ders çıkararak yaşantılarına devam etmesi temennisi ile Kuran ve sünnet ışığında Hz. Muhammedi (s.a.a) kendimize rehber ve önder alarak yolumuzun açık ve daim olmasını niyaz ediyor hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.
 
Muhabir: Ali Ekber GÖKÇE

Diğer Haberler