Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz Erbain 2018 Konuşması

Hz. Peygamberimizin torunu Hz. İmam Hüseyin (as) ve 71 yareni, Kerbela çölünde şehit edilişlerinin 40. gününde törenlerle anıldı.

Çok değerli Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, çok kıymetli kaymakamım ve ilçe müftüm, Cem Vakfı, CAFERİDER ve CABİR'in kıymetli yöneticileri, değerli âlimleri ve siz değerli Zeynebiye Camiasının güzel insanları hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 
Bugün Erbain Kerbela yoluna akın var. Milyonlar Kerbela yolunda ve biz bu yolun azığının da yükününde şehadet olduğunu biliyoruz. Bu yolun yoldaşının şehadet olduğunu biliyoruz. Bu yolun yolcularına selam olsun. 40 gün geçti ama İmam Hüseyin (a.s) kanı hala kurumadı o cennet kokusu hiç dağılmadı topraklardan acıyı tekrar tekrar anlatacağız. Orada sadece İmam Hüseyin (a.s)’ın kafası koparılmadı, orada koparılan bir ümmetti. O günden sonra hep bahtsız kaldı. Mübarek vücudu atlar altında çiğnendiğinde çiğnenen İmam Hüseyin (a.s) değildi çiğnenen vicdan, insanlık, adalet ve özgürlüktü. İşte bugün o topraklara İmam Hüseyin (a.s) kanı ve mübarek vücudunun parçaları karıştı o topraklara Müslümanlar akın ettikçe o toprakları alınlarına secde ettikçe belki İslamiyet tekrar hayat bulacaktır. Biz inanıyoruz ki, o yolun yolcuları her geçen gün büyüyor ve çoğaltıyor. Çünkü güneş balçıkla sıvanmaz ve İmam Hüseyin (a.s) sedası dünyanın dört bir tarafından duyuluyor. Kerbela'da İmam Hüseyin (a.s) belini kıran susuzluk değildi soysuzluktu.” dedi.
 
Muhabir: Ali Ekber GÖKÇE

Diğer Haberler