Katar Büyükelçisi İsmail Haniyye İle Görüştü

Hamas Hareketi; Amerika'nın bölgedeki planı ve Yüzyıl Planı olarak bilinen komplosu doğrultusunda Siyonist Rejim askerlerinin Filistinlilere karşı cinayetlerinin artması konusunda uyarıda bulundu.

Filistin medyası Katar'ın Filistin büyükelçisi Muhammed el-Amadi'nin Gazze'ye giderek İsmail Haniyye ile bir araya geldiğini duyurdu.
 
Shehabnews'in haberine göre; el-Amadi Gazze'ye varır varmaz Hamas Hareketi siyasi ofisi başkanı İsmail Haniyye ile görüştü.
 
Avrupa Parlamentosunun Tutumuna Destek
 
Avrupa Birliği parlamentosu, Siyonist Rejim'in işgal altındaki Kudüs'ün doğusunda bulunan Han Ahmer'i tahrip etmeye yönelik kararını kınadı ve bunun sonuçları konusunda Siyonist Rejim'i uyardı.
 
Filistin Özerk Teşkilatı Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki yaptığı açıklamada parlamentonun tutumunu destekleyerek; Avrupa parlamentosunun Siyonist Rejimi Dördüncü Cenevre Sözleşmesinin ihlali ve Han el-Ahmer'de yaşayan halkı göçe zorlaması nedeniyle uyardı. Avrupa parlamentosunun bu adımı, işgalci Siyonist Rejimi kınama yolunda uluslararası bir adımdır ifadelerini kullandı.
 
Hamas'ın Amerika'nın komplolarının sonuçları konusunda uyardı
 
Öte yandan Filistin İslami Cihad Hareketi Hamas, işgalci Siyonist Rejim'in Kudüs'te Filistin halkına yönelik artan cinayetleri, Siyonizm hayallerinin gerçekleşmesi ve Kudüs'ü zaman ve mekan bakımından ayrılması planı konularında uyardı. 
 
Hamas daha sonra vurguda bulunarak; işgalci rejimin adımları Amerika'nın bölgedeki planı ve Yüzyıl Planı olarak bilinen komplosu doğrultusundadır, ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler