İsrail’in Savaş Makinesi İmha Edildi

Hamas; Filistin direniş güçleri ve Siyonist rejim arasında yaşanan savaş, Siyonist rejimin ne kadar güçsüz olduğunu gösterdi.

Hamas liderlerinden Sami Ebuzehri resmî Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail rejimi ile Hamas arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan savaşa işaret ederek; “bu savaş göstermiştir ki işgalci İsrail rejimi yenilebilir” dedi.
 
Geçtiğimiz günlerde Gazze İsrail Rejimi ile Hamas arasında yaşanan şiddetli çatışmalara sahne oldu. Hamas İsrail rejiminin hava saldırılarına karşılık olarak Siyonist yerleşim bölgelerine 200’den fazla roket fırlattı.
 
Hamas sözcüsü yaptığı açıklamada; Filistin’e dönüş hareketinin istenilen hedefe ulaşana kadar devam edeceğini söylemiş ve bu hedefin Gazze’deki ablukanın kaldırılması olduğunu belirtmişti.
 
Hazem Kasım Cuma namazı sonrasında yaptığı konuşmada, İsrail rejiminin Filistin halkının mücadele Azmi’ni kırmaya çalıştığını ancak her defasında yenildiğini vurgulayarak; “Bugünde halkımız İsrail’in savaş makinesini darmadağın ederek Filistin’e dönüş yürüyüşlerine katılmışlardır” şeklinde konuştu.
 
Filistin halkının direniş ve özgürlük mücadelesine devam edeceğini vurgulayan Hamas Sözcüsü Hazem Kasım, Filistinlileri Cuma namazı sonrası düzenlenen gösterilere katılmaya davet etti.

Diğer Haberler