İsrail Timsahtır, ABD ve AB de Onun Dişleridir

İran'daki temaslarını sürdüren Türkiye’nin geçmiş başbakanlarından Necmettin Erbakan İsrail rejimini timsaha benzetti.

Siyonist rejimin bölgedeki siyasetlerini anlatan Necmettin Erbakan, şunları söyledi: “Bu timsahın üst dişi Amerika Birleşik Devletleri, alt dişiyse Avrupa Birliği’dir. Nil’den Fırat’a kadar olan topraklarda büyük İsrail hayallerini gerçekleştirmek arzusundadır.”

İran Dışişleri Bakanlığı’nda siyasi araştırmalar merkezinde konuşan, Erbakan, bazı sözde Müslüman ülkelerin yöneticilerinin ve medyalarının ise bu timsahın bedeni olduğunu belirtti.

İran İslam İnkılabı’nı hedeflerinden vazgeçirmek için Siyonist rejimin çeşitli planlar hazırladığını anlatan Erbakan, onlara fırsat tanınmaması gerektiğini söyledi.
 
Türk halkının İran İslam Cumhuriyeti’nin amaçlarına ulaşması için elinden geleni esirgemeyeceğini belirten eski başbakan, yeni uluslar arası teşkilatların kurulmasını zaruri olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Müslüman kardeşlerimizin yardımı ile yeni bir İslam dünyası kurmamız gerekir. İslam BM’si ve İslam NATO’su oluşturmalıyız. İslami güvenlik ve birlik teşkilatlarımın olması gerekir; çünkü küfür dünyası tek merkezden idre edilmektedir. O merkez Siyonistlerdir.”

 

Irib.ir

Diğer Haberler