İsrail Suriye Konusunda Neden Endişeli

Suriye enformasyon bakanı danışmanı yaptığı açıklamada, Siyonist Rejim'in endişelenmesine neden olan şeyin Suriye hükumetinin güçlü kalmayı başarması ve IŞİD terör örgütünün yenilmesinin Siyonist Rejim'in bölgedeki planına zarar vermesi olduğunu belirtti.

Suriye Enformasyon Bakanı danışmanı Ali Ahmet, Şam'da Tesnim Haber Ajansına verdiği röportajda, yakın zamanda Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmeye işaret ederek şu açıklamalarda bulundu: Yakın zamanda Soçi'de gerçekleşen bu görüşme beklenen bir durumdu çünkü müttefiklerimiz olan Rusya ve İran liderleri ile Suriye lideri arasındaki koordinasyon çok üst düzeydedir ve Suriye İran, Türkiye ve Rusya'yı aynı masada toplayacak anlaşmaların tamamında güçlü bir şekilde yer almaktadır. Suriye tüm anlaşmalarda etkin ve güçlü bir şekilde yer almaktadır bu nedenle yapılan bu görüşme tüm tarafların Suriye ile aynı görüşte olduğunu göstermektedir. Yakın zamanda Ebu Kemal'de kazanılan başarı çok önemliydi ve basit bir şekilde üzerinden geçilmemelidir, özellikle de IŞİD terör örgütünün bu bölgede sona erdiği dikkate alınarak bu konu üzerinde ciddiyetle durulmalıdır ve Suriye topraklarının tamamında IŞİD terör örgütünün son bulması için savaş devam edecektir.
 
Ali Ahmet açıklamalarının devamında, Siyonist Rejim'in yakın zamanda Putin ile Esad arasında yapılan görüşmeden ve rejim başbakanının istifa etmesine yönelik taleplerden duyduğu endişe ile ilgili olarak şunları söyledi: Siyonist Rejim'in endişe ettiği şey şudur; Suriye hükumeti bir bütün olarak ayakta kalmayı başardı ve halen güçlüdür. Yine IŞİD terör örgütü veya diğer örgütlerin sona yaklaştığı belirtilmektedir ve bu konu İsrail için çok tehlikelidir çünkü bu durum İsrail'in bölge ile ilgili planlarına büyük bir darbe vurdu, çünkü İsrail bölgeyi tamamen parçalama, mezhep ve ırk çatışması yaşanmasını sağlama peşindeydi, sonuç olarak Suriye'de yaşananlar Siyonist Rejim'in politikalarının ağır yenilgiye uğramasıyla sonuçlandı özellikle de Rejim Başbakanı Netanyahu Rusya Cumhurbaşkanı ile birçok konuda anlaşma yapmak için çabaladı ancak başarısız oldu.
 
Suriye Enformasyon Bakanı danışmanı daha sonra hatırlatmada bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü: Rusya Cumhurbaşkanı Putin ile Esad arasında gerçekleşen görüşme oldukça verimli geçti. O, Suriye ordusuna destek veren tüm Rus komutanlarla görüştü öyle ki Siyonist Rejimin var gücüyle Rusya'yı baskı altına alarak ülkeyi içerden ve dışardan işgal etme çabaları başarısız oldu.

Diğer Haberler