İsrail Rejimi Gazze Yaptırımlarını Artırma Kararı Aldı

Filistinli Esirler Merkezi, Siyonist İsrail rejiminin Filistin halkını günlük olarak gözaltına aldığı ve bunun halk arasında direnişi artırdığını ifade etti.

Filistinli Esirler Merkezi, 3 binin üzerinde Filistinlinin esir olarak kayıt altına aldıklarını belirtirken esirlerin 497’nin çocuk ve 84’ünün ise kadın ve kız çocuklar olduğunu açıkladı.
 
Siyonist İsrail rejiminin Ordu sözcüsü yaptığı açıklamada; İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Filistin’ler yönelik baskının artırılması gerektiği yönündeki açıklamalarının doğru ve yerinde olduğunu söylemişti.
 
İsrail ordu sözcüsü, Hamas liderinin son açıklamalarını neden göstererek Filistin halkına yönelik artırılacak baskıları şu şekilde açıkladı; “Gazze sınır kapısı olan Ebru Selam’ı kapatacağız. Bununla birlikte insani yardım malzemelerinin Gazze’ye girişi yasaklanacak. Aynı zamanda Gazze’ye görecek olan ilaç ve tıbbi malzemeler İsrail emniyetinin vereceği izin ile olacak”
 
Filistin Halk Cephesi, Siyonist İsrail rejiminin başlatacağı Gazze’ye yönelik yaptırımları kınayarak Filistin halkının bu yaptırımlara boyun eğmeyeceğini vurguladı.
 
Halk Cephesi liderlerinden Usame el Hac, Gazze’ye yönelik yaptırımların ve Hamas liderlerine yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.
 
Ebu Mezan ve el Ahmed, Hamas’ı tehdit ederek Gazze’yi tamamen bırakmasını istedi ve eğer Gazze’yi tamamen teslim etmediği halde yaşanacaklardan sorumlu olduğunu belirttiler.
 
İslam cephesinden de Hamas’a yönelik sert tepkiler gelmekte. İslami cephe liderlerinden Hazer Habib, hiçbir Filistinlinin kendi halkını tehdit edemeyeceğini belirterek Hama’sa yönelik tehditleri kınadığını açıkladı.

Diğer Haberler