İsrail Boykot Konvoyu Geri Döndü

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar sonucu saldırıları boykot etmek için Dayanışma Vakfının önderliğinde İstanbul’dan Suriye’ye giden konvoy Türkiye’ye döndü

Dayanışma Vakfı Başkanı Hüsnü Kılıç yaptığı açıklamada, “Anlık bir tepki olmakla birlikte başlayan bir kampanyanın devamı anlamında bir eylemdi. 
Dolayısıyla biz bunu diplomatik sonuçlar doğurabilecek girişimlerimizle tamamlamaya çalışacağız. Bu süreci ve kampanyayı sürdürmeye çalışacağız. Onun için şu anda görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

MESAJIMIZ TÜM İSLÂM DÜNYASINA!
Kılıç, “Biz mesajımızı bütün İslâm dünyasına ulaştırdık. Bu aynı zamanda Filistinle sınırlı değil, Filistin üzerinden tüm İslâm dünyasının bir dayanışma, birlik içinde yeniden kendi sorunlarına sahip çıkma bilincinin ortaya çıkması ve hükümet bilincinin oluşmasında da bir vesile olmuş oldu. Tüm İslâm dünyası, tüm Ümmet’i Muhammed’e dayanışma vesilesi olabilir. Bu sorumluluk duygusuyla Suriye ve Türkiye halkının nasıl birbirinden hiç de farklı olmayan birlikte dayanışma içinde tek bir millet gibi olması ne anlama geliyorsa, bütün bir İslâm dünyasının da birlikte olabilmesine bir vesiledir bu. O yüzden bu konuyu ayakta tutmamız gerekiyor. Girişim, faaliyet ve eylemler gerçekleştirmemiz gerektiğinin bilincine vardık. Bu tür eylemlerle İslâm dünyasının ortaklaşa sahip çıkacağı bir dayanışma içinde olacağına inanıyoruz. Asıl amacımız budur” diye açıklama yaptı.

FİLİSTİN’E DESTEK
“Golan Tepelerine giremedik” diyen Kılıç, “Çünkü orası Birleşmiş Milletler (BM) kontrolü altında. Filistin mülteci kampında Hamas ve İslâmi Cihad'ın hâkim olduğu bölgelerde arkadaşlarımız eylemlerini gerçekleştirdi. Arap meclisinin önünde Türk bayrakları açtık. Meclis başkanı tarafından karşılandık. Çok büyük bir yankı uyandırdık. Suriye halkı Filistin’e destek ve sahip çıkıyor” diye konuştu.

 

Zeynebiyeliler konvoya diğer cemaatlerin de katılımıyla yaklaşık 5000 araç ile katılmıştı.

Konvoyun yola çıkış haberi için tıklayınız

Diğer Haberler