İşgalci İsrail Askeri Hastaneleri Ruh Hastalarıyla Dolu!

Siyonist İsrail hastaneleri, hastalarından birçoğunun 22 günlük Gazze savaşına katılmış olan askerlerden oluştuğunu ve bunların da yoğun olarak psikolojik sorunları olduğunu bildirdiler.

İşgalci İsrail’in bir askeri hastane yetkilisi, Arapça yayınlanan “Vala” Sitesi muhabirine verdiği demeçte, askeri hastaneye baş vuranlardan çoğunun 22 günlük Gazze savaşı veya 33 günlük Lübnan savaşına katılmış olan askerlerden oluştuğunu belirtirken, “Bunların ciddi olarak psikolojik sorunları var” diye vurguladı. 

Yine aynı yetkilinin ifadesine göre, son günlerde Tel-Aviv askeri hastanesi dâhilinde, “İnancın Yeniden Kazandırılması” adı altında bir bölüm oluşturuldu. Bu bölümde çalışan tecrübeli hahamlar, hastanın tıbbı tedavi dönemi sona erdikten sonra, hemen onunla diyaloga geçerek, onu inançları açısından eski haline döndürmeye çalışıyorlar. 

Lübnan Hizbullahı karşısındaki 33 gün savaşlarından sonra da işgalci İsrail aynı felakete düçar olmuş ve çok sayıda siyonist asker ve subay, paranoyak olmuş, bazıları da intihar etmişti.

FHA

Diğer Haberler