İran İstihbarat Bakanlığı: Yakalanan Göstericilerden Bazıları ABD ve İsrail Ajanı

İran İstihbarat Bakanı yaptığı açıklamada, kargaşa olaylarını tezgahlayanlardan tutuklananların sayısının 30'u geçtiğini bildirdi.

İran İstihbarat Bakanlığı, 12 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yapılması düşünülen bombalı eylem planlarının ortaya çıkarıldığını açıkladı
 
İran Devlet Televizyonu'nda (IRIB) yayımlananan açıklamada, ''Seçim günü, Tahran'da camiler ve diğer kimi kalabalık yerlere bomba yerleştmeyi amaçlayan dış bağlantılı bir terör eyleminin ortaya çıkarıldığı'' bildirildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan bir zanlının, ''komşu Irak'ta bulunan Amerikalılar'ın kendilerine bomba yapmayı öğrettiğini'' söylediği kaydedildi.

IRIB'ın internet sitesinde yer alan açıklamada, ''İsrail gibi İran'ın yabancı düşmanlarıyla bağlantılı çok sayıda terörist grubun ele geçirildiği'' ifadesi yer aldı.  

Ele geçirilen terör ağı mensuplarının, Erşad ve El Nabi camileri başta olmak üzere Tahran'ın 20 bölgesinde camiler ve seçim sandıklarını hedef aldıkları ve planın seçim günü ortaya çıkarıldığı belirtildi.

İran İstihbarat Bakanı Gulam Hüseyin Muhsini Ejei, bakanlık olarak İran'da istikrarsızlık yaratmaya çalışan iki kategorideki kişinin peşinde olduklarını, bunlardan birinin dış destekli kişiler olduğunu söyledi.
 
İran İstihbarat Bakanı Hüccet-ül İslam Gulamhüseyin Muhsini Ejei, bugün yaptığı açıklamada, İran'da gelişen son olaylarda 30'u aşkın kişinin tutuklandığını bildirdi.

Ejei, yaptığı açıklamada, İstihbarat makamının görevinin, olayları çıkaranlarla olaya itiraz edenleri birbirinden ayırmak olduğunu ve bu olayların halkın yardımıyla en kısa zamanda sonuçlanacağını ve ortalığın yatışacağını bildirdi.
 
Ajanslar

Diğer Haberler