İran'dan BM'ye Mektup: Ahvaz Saldırısından Suudi Arabistan Sorumlu

İran'ın BM Daimi Temsilcisi Gulamali Hoşru, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyine gönderdiği mektupta, Ahvaz'daki terör saldırısından Suudi Arabistan'ı sorumlu tuttu.

İran Suudi Arabistan'ı, Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde 25 kişinin öldüğü terör saldırısının ardında olmakla suçladı.
İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Gulamali Hoşru, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyine gönderdiği mektupta, Ahvaz'daki terör saldırısından Suudi Arabistan'ı sorumlu tuttu.
Suudi Arabistan'ı, İran'daki terörist grupları desteklemekle suçlayan Hoşru, ''Suudi Arabistan Krallığı'nın İran'ın güvenlik ve ekonomisine karşı yıkıcı planları olduğuna dair yeterli kanıt var.'' ifadesini kullandı.
22 Eylül'de Ahvaz'da ve 7 Haziran'da Tahran'daki saldırıların Suudi Arabistan tarafından desteklendiğini söyleyen Hoşru, Suudi Arabistan'ın Yemen'de de hastane, okul ve tarihi yerleri hedef alarak ''sistematik suçlar işlediğini'' ve bölgeyi istikrarsızlaştırdığını belirtti.

Diğer Haberler