Irak Müslüman Alimler Birliği'nden Bahreyn Duyurusu

Irak Müslüman Alimler Birliği, tüm İslami ilim merkezlerinden Al Halife rejiminin İslami alimlere yönelik sürdürdüğü saldırılara karşı tepki göstermelerini istedi.

Şeyh İsa Kasım’a destek amaçlı yayınlanan bildiride, Al Halife rejiminin uyguladığı girişimler kınanırken her türlü düşüncesiz karara ilişkin de uyarıda bulunuldu.
 
Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:
 
1- Al Halife rejiminin izlediği baskıcı yöntemlerini değiştirerek, Şeyh İsa Kasım başta olmak üzere, büyük İslam alimleri ve Bahreyn halkıyla anlayışlı davranmalarını tavsiye ederiz. Bu tutum Bahreyn’in huzur ve güvenliğe kavuşmasını sağlayabilir.
 
2- Sadece yoruma yetinen uluslararası kuruluşlardan herhangi bir beklenitimiz yoktur. Zira, Filisitin halkının yasal haklarına karşı olan uluslararası kuruluşlar Bahreyn milletini de benimsemeyecektir.
 
3- Irak devletinden de doğrudan veya Suudi Arabistan vasıtıasıyla Al Halife rejiminin İslami alimlere ve özellikle de Şeyh İsa Kasım'a yönelik sürdürdüğü yasa dışı girişimlerine son vermesi için müdahale etmesini talep ediyoruz.
 
 4- Dünyadaki tüm İslami ilim merkezlerinden Al Halife rejiminin İslami alimlere karşı sürdürdüğü baskıcı politikalarına karşı dini vazifeleri yönünde tepki göstermelerini istiyoruz.
 
5- Bahreyn milletinden de şehadeti göze alarak, büyük Şii Lideri Şeyh İsa Kasım’ın öğretilerine uyup ona destek vermelerini ümit ediyoruz.

Mehrnews

Diğer Haberler