İmam Hüseyin (a.s)'ın Doğum Günü İstanbul Kayışdağı'nda Kutlandı (FOTO)

İmam Hüseyin (a.s)’ın viladeti Dünya’da ve Türkiye’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

30 Nisan Pazar günü  Kayışdağı İmam Hüseyin Cami’nde düzenlenen kutlama törenine İstanbul’un çeşitli bölgelerinden Ehlibeyt dostları katıldı.  İbrahim Elemana’nın sunuculuğunu yaptığı program, Kartal Muhammed Ali Cami İmamı Şeyh Kenan Koşaca’nınKuran’ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından  kürsüye Kayışdağı İmam Hüseyin Cami İmamı Ş. Mehdi Aksu çıktı. Aksu’nun İmam Hüseyin sevgisi ve İmam Hüseyin’i sevenleri sevmek konulu konuşması programda manevi atmosferi yükseltti. Aksu bugün bizlerin en asli sorumluluğu birliğimizi koruyarak birbirimizi sevmektir dedi ve buna tarihten örnekler sunarak Mısır’da Fatimilerin uğradıkları akıbete uğramamak için örnekler vererek uyarılarda bulundu.
 
Aksu’dan sonra kürsüye Ehlibeyt meddahı Kerbelai Uğur Tuncay davet edildi. Ehlibeyt meddahının okuduğu methiyelerle program devam etti. İlahiler ve medhiyelerin ardından kürsüye İkitelli Hz. Ebu Talib camii alimi, Cabir üyesi Şeyh Ali Salmanlıbir konuşma yaptı. Konuşmasında vahdet vurgusu yapanSalmanlı:  “Hz. Muhammed (s.a) hanedanına bağlıyız, bu bağlılıkla da iftihar ediyoruz, bizim yaşama gayemiz bu hanedanlığa hizmet etmektir.  Ehli Sünnet ile aramızda bir ayrılık, bir tefrika yoktur aksine onlar bizim kardeşlerimizdir.  Biz Ehli Sünnet kardeşlerimizi dualarımızla anıyoruz”dedi.
 
Program Ehlibeyt meddahı Kerbelai Uğur Tuncay’ın okuduğu dualarla son buldu.

 

Diğer Haberler