Hz. Peygamber' e Hakaret Eden Politikacıya Hapis

Efendimiz (s.a.a)'e hakaret eden Avusturyalı politikacı tecilli hapis cezası aldı.

Avusturya'da, Hz. Peygamber'e yönelik hakaret içeren söylemi nedeniyle dokunulmazlığı kaldırılarak mahkeme huzuruna çıkarılan aşırı sağcı milletvekili Susanne Winter 3 ay tecilli hapis ve 24 bin avro para cezasına çarptırıldı. 

Geçen yıl Graz kenti belediye seçimi dolayısıyla aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisinin (FPÖ) düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmalarda, İslam dinine ve Hz. Peygamber'e yönelik hakaret edici sözler sarf eden Susanne Winter, federal savcılığın suç duyurusu üzerine Graz şehir mahkemesinde yargılandı. 

Federal savcının hazırladığı iddianamede, Winter'in konuşmalarında kullandığı ifadelerle "belli bir dini aşağılamak ve halkı başka bir din ve onun kutsal değerlerine karşı kışkırtmak suçu işlediği" belirtildi. 

Dava hakimi Christoph Lichtenberg, iddianamede sıralanan söz konusu ifadelerle Susanne Winter'in "iki dini topluluk arasında kin ve nefret oluşturduğunun" kesinleştiğine karar verdi. 

Winter'in avukatlarının "seçim konuşmasındaki ifadelerin sadece radikal İslam'a yönelik kullanıldığı" yolundaki savunmasını ise hakim Lichtenberg inandırıcı bulmadığı için reddetti. 

Ulusal mecliste dokunulmazlığı kaldırılarak yargılanmasına olanak tanınan aşırı sağcı FPÖ milletvekili Susanne Winter, üç ay tecilli hapis ve 24 bin avro para cezasına mahkum oldu.

AA

Diğer Haberler