Hucr b. Adiyy Duyarsızlığı

Suriye'yi kan gölüne çeviren teröristlerin cami ve türbeleri yakıp yıkmasına İslam dünyasının çoğu tepkisiz. İslamcı medya bu melun olayı haber bile yapmadı.

Şam'ın Adra Bölgesinde bulunan Sahabe Hucr b. Adiyy'in türbesi isyancılar tarafından yağmalandı.

Emevi Camii Hatibi Dr. Şeyh Ahmet el-Bekkar, Vakıflar Bakanlığı'nın yanı sıra Müslüman ulemalar adına Hucr b. Adiyy'’in makamına yapılan çirkef saldırıyı şiddetle kınadı.

Suriye Vakıflar Bakanlığı teröristlerin Celil Sahabenin makamını yıkmaları ve mezarını deşmelerinin tüm Müslümanların hürmetine çirkef bir saldırı olduğunu vurguladı. Bakanlık bu gibi saldırıların, teröristlerin hoşgörü ve sevgi ilkelerine dayalı İslam dininin gerçek değerleri ve ilkelerinden ne kadar sapmış olduklarına bir kanıt teşkil ettiğini ifade etti. Terör gruplarının kutsal mekanlar ve cami gibi ibadet yerlerini ahlaksız saldırıları alışkanlık haline getirdikleri belirtildi.

Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, kendilerine mücahit diyerek her türlü cinayeti ve iğrençliği sergileyen, son olarak Peygamberimizin sahabesi Adiyy İbni Hatem’in türbesini yıkıp mezarını açan emperyalist uşağı terör çetelerine sert tepki gösterdi

Suriye’de cihat adına ne olduğu belirsiz maaşlı soytarıların aşağılık cinayetlerine tepki gösteren Özgündüz şunları söyledi:

Şu anda Suriye’de savaşan mücahitler(!) var ya -hani bizim karnımızın üzerinden geçip giden, dünyada ne kadar ipi kopuk sokak soytarısı varsa, beş bin dolar peşin, sonra da her ay hesabına dolar gelecek diye oradan buradan toplanıp İsrail düşmanı Suriye devletini yıkmak için gidenler- Velayet Şehidi Hucr İbni Adiyy’in türbesini yıkıp mezarını söktüler! İşte bunların cihatları budur. İpi kopuğun, sapığın yapacağı güzel şey var mı?

Bunlar Medine de dahil bütün İslam dünyasından nereye ulaşsalar İslami eserleri yıkıp dağıtıyorlar. Emperyalistlerin istediği şey de budur. Onlar emperyalistlere düşman olanlarla savaşıyorlar ve İslam coğrafyasını kana buluyorlar.

Necef ve Kum havzaları tatil edildi

Hucr bin Adiyy’in kabrinin talan edilmesine ilim havzaları da tepki gösterdi. Hz. Peygamber efendimizin sahabelerinden ve Hz. Ali’nin yakın yaranlarından olan Hz. Hucr b. Adiyy’in kabrinin Suriye’deki teröristler tarafından talan edilmesini protesto etmek için Necef ve Kum kentindeki medreseler tatil edildi.

Suriye’de medfun bulunan peygamber sahabesi Hucr bin Adiyy’in mezarının tahrip edilmesi eylemini Nusra Cephesi üstlendi. Ardından Ürdün’ün güneyinde yer alan Hz. Cafer-i Tayyar’ın (a.s) kabri şerifleri yüzlerce azgın selefi tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda türbe ateşe verildi.

Ürdün makamları selefilerin bu çirkin saldırıları karşısında şu ana kadar bir açıklamada bulunmadılar. İlginç olan ise Ürdün medyası da şu ana kadar konu hakkında her hangi bir haber yayınlamadı. 

Diğer Haberler