Filistinli Direniş Grupları Tek Yumruk

Filistin’de faaliyet gösteren direniş grupları Gazze’deki askeri kanatları işgalcinin olası saldırılarına karşı tek saf ve tek yumruk şeklinde karşı koyacaklarını belirterek, Filistin halkıyla Filistin toprağını koruma noktasında koruyucu zırh olmayı sürdüreceklerini ifade ettiler.

Gazze’nin kuzeyinde yapılan gösteri ve yürüyüşün ardından askeri gruplar adına okunan ortak bildiride, Arap dünyasının kendi iç sorunlarıyla meşgul olduğu bugünlerde yakın uzak herkese Filistinli grupların tek vücut olduğu mesajını vermek istedikleri belirtildi.

Batı Yaka ve Kudüs’teki Filistin halkında işgalciye karşı intifada başlatmasını isteyen gruplar, eldeki imkânlarla işgale karşı koyulmasını, bedeli ne olursa olsun bundan böyle geri durmanın doğru olamayacağını kaydettiler.

İşgalciye de seslenen gruplar, işgalcinin direniş gruplarının neye kadir olduklarını göreceğini, kendisinin Filistin halkının hayatını cehenneme çevirdiği gibi direnişin de işgalcinin hayatını cehenneme çevirebilecek güce sahip olduğunu, düşman liderlerinin bundan böyle hesaplarını tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini ifade ettiler.

Ümmete de seslenen gruplar, sorunları ne kadar büyük ve ağır olursa olsun en büyük meseleleri olan Filistin’i asla unutmamaları gerektiğini ifade ettiler.

Direniş gruplarının heybetli gösterisi düşmanların yüreğine korku saldı

Dünkü gösteriyle ilgili bilgi veren kaynaklar, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yanı sıra, Filistin Halk Kurtuluş Cephesinin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, Halk Direniş Komiteleri, Mücahitlerin Tugayı, Milli Direniş Tugayları, Nasır Salahuddin Tugayları ve Ahrar Tugaylarının katıldığı askeri gösteri ve yürüyüşün Gazze’nin kuzeyinde yer alan Şeyh Zayid şehrinden başladığını ifade etti.

İşgal rejimi kadar Mısır ve Fetih hareketlerinin tehditlerine de maruz kalan Gazze’deki direniş gruplarının sergilediği tablo ilgili taraflara çok önemli mesajlar içeriyor.

Diğer Haberler